Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.1523
  • Euro 9.736
  • GR ALTIN 453.06
  • ÇEYREK 743.44

Türk bayrağını yırttan Yunan vekil hakkında Türkiye'den flaş hamle!

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, ırkçı Yunan milletvekili Lagos'un Avrupa Parlamentosu'nda Türk bayrağı yırtmasına ilişkin ''Adli mercilerimiz Ioannis Lagos hakkında harekete geçmiştir'' dedi. Bakan Gül ayrıca, Brüksel'de yaşayan Türklerin Lagos hakkında suç duyurusunda bulunması için çağrı yaptı.

Türk bayrağını yırttan Yunan vekil hakkında Türkiye'den flaş hamle!
  • 31 Ocak 2020, Cuma 11:33

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, adli mercilerin ırkçı Yunan milletvekili Ioannis Lagos hakkında harekete geçtiğini duyurdu.

Bakan Gül, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Türk bayrağını alenen aşağılayan kişinin bir ile üç yıl arasında cezalandırılması gerektiğini belirterek, "Adli mercilerimiz Ioannis Lagos hakkında harekete geçmiştir. Irkçılık karşıtlığını her fırsatta ifade eden uluslararası toplumu, hukukun gereği için işbirliğine davet ediyoruz" dedi.

TÜRK VATANDAŞLARINA ÇAĞRI

Paylaşımında Belçika'nın başkenti Brüksel'de yaşayan Türk vatandaşlarına da çağrıda bulunan Bakan Gül, "Ayrıca Brüksel'de yaşayan vatandaşlarımızı da bu şovenist parlamenter hakkında yetkili makamlara suç duyurusunda bulunmaya, hukuki tepkilerini göstermeye davet ediyorum. Bayrağımıza hakaretin hem yurtdışında hem de ülkemizde soruşturulması yasal olarak mümkündür" ifadelerini kullandı.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık