Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.8158
  • Euro 9.4809
  • GR ALTIN 461.38
  • ÇEYREK 757.23

Tümamiral Cihat Yaycı'nın pasifize edilmesi Yunan basınını sevindirdi!..

Tümamiral Yaycı'nın YAŞ toplantısından 3 ay önce pasif göreve çekilmesini Yunan basını "Atama Atina'yı Rahatlattı" şeklinde duyurdu.

Tümamiral Cihat Yaycı'nın pasifize edilmesi Yunan basınını sevindirdi!..
  • 17 Mayıs 2020, Pazar 21:22

Libya Anlaşmasının mimarı ve FETÖ’ye karşı Deniz Kuvvetleri’nde verilen mücadelenin en kritik ismi olan Tümamiral Cihat Yaycı’nın pasif göreve atanması Yunan basınını sevindirdi. Yunan haber sitesi Newpost’un haberinde, ‘Atama Atina’yı rahatlattı’ denildi.

Tümamiral Cihat Yaycı’nın, Yüsek Askeri Şura’dan 3 ay önce görevinden alınarak pasif bir göreve atandığının altını çizen Yunanistan merkezli Newpost haber sitesi, kararın Yaycı’nın emekliliğine dair ilk adım olduğunu yazdı.

Costas Sarikas imzasıyla çıkan haberde, Yaycı’nın eski görevinden Genelkurmay Başkanlığına atanmasını içeren, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanmış Cumhurbaşkanlığı kararnamesine de yer verildi.

Haberin özellikle milliyetçi ve Kemalist kesimlerde tepkiyle karşılandığını vurgulayan haber sitesi, Yaycı’nın görevden alınmasının, Türkiye’nin Ege ve Doğu Akdeniz’deki iddialarından ötürü Atina’da rahatlamaya neden olduğunu belirtti.

Habere göre Atina yönetimi, Yaycı’nın istifasının ardından yaşanacak gelişmeleri dikkatle takip edecek.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık