Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5033
  • Euro 10.1258
  • GR ALTIN 498.97
  • ÇEYREK 818.74

Tümamiral Cihat Yaycı görevden alındı!

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Tümamiral Cihat Yaycı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay başkanlığından alınarak Genelkurmay Başkanlığının emrine atandı. Karara CHP ve İYİ Parti'den tepkiler geldi.

Tümamiral Cihat Yaycı görevden alındı!
  • 16 Mayıs 2020, Cumartesi 21:11

Deniz Kuvvetleri’nden FETÖ’yü temizleyen komutan olarak tanınan Tümamiral Cihat Yaycı’nın, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanlığı’ndan alınarak, Genel Kurmay Başkanlığı’nın emrine atanmasına CHP'den sert tepki geldi.

CHP Kahramanmaraş Milletvekili, TBMM İçişleri Komisyonu üyesi Ali Öztunç, Yaycı’nın FETÖ ile mücadele eden efsane komutanlar arasında yer aldığını ifade ederek şunları dile getirdi: 

"Yaycı uzun süredir FETÖ ile mücadelesi nedeniyle, terör örgütünün yok edilecek isimler listesinde yer alıyordu. FETÖ'cüler tarafından cezalandırılması gerekiyordu. Sabah uyandık komutan görevden alınmış. Demek ki iddialar doğruymuş. Bu saatten sonra hiç kimse bana, ‘AKP, FETÖ ile mücadele ediyor’ demesin."

CHP İzmir Milletvkeili PM üyesi Mehmet Ali Çelebi de atama kararına tepki gösteren isimlerden. 

Sosyal medyada hesabından konuyla ilgili bir açıklama yayımlayan Çelebi şu ifadeleri kullandı: 

"Libya antlaşmasının mimarı, Mavi Vatan konseptinin yaratıcılarından, fetöcülerin ve Yunanlıların hedefindeki Tümamiral Cihat Yaycı’nın atama kararı çok vahimdir, düşündürücüdür. 

Unutulmasın Mavi Vatan Misak-I Millinin denizlerdeki karşılığıdır."

İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray da karara tepki gösterdi. 

Çıray, "FETÖMETRE kriterleri ile Deniz Kuvvetleri başta olmak üzere TSK bünyesinde binlerce FETÖ üyesini ortaya çıkaran, en son “mavi vatan” kavramıyla Akdeniz’i yeniden Türkiye’nin gündemine sokan D. Kuvvetleri Kurmay Başkanı Tümamiral Cihat Yaycı" pasif göreve atandı" ifadelerini kullandı. 

Günboyu


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık