Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.6275
  • Euro 10.334
  • GR ALTIN 501.41
  • ÇEYREK 822.61

'Trump’ın Korona olmasına şaşırmadım'

Beyaz Saray'ın Covid-19 Danışma Kurulu'nun önemli isimlerinden Dr. Anthony Fauci, ABD Başkanı Trump'ın Covid-19’a yakalanmasına kesinlikle şaşırmadığını söyledi.

'Trump’ın Korona olmasına şaşırmadım'
  • 19 Ekim 2020, Pazartesi 11:55

Fauci, Trump'ın etrafının yüz maskesi takmayan ve halk sağlığı uygulamalarını çiğneyen insanlarla çevrili olduğunu kaydetti.

Sözcü'nün haberine göre; Korona virüsü salgınını başladığı günden beri hastalığı önemsemeyen ABD Başkanı Donald Trump’ın Covid-19 olması ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulunan Dr. Anthony Fauci, gündemi değerlendirdi.

Amerika’nın önde gelen bulaşıcı hastalık uzmanlarından olan Fauci, dün CBS'de yayınlanan röportajında  “Trump’ı tamamen güvencesiz kalabalıklarda gördüğümde hastalanacağından endişelenmiştim. Neredeyse hiç kimse maske takmıyordu. Bunu televizyonda gördüğümde, ‘Aman Tanrım, bir sorun çıkacak’ dedim” ifadesini kullandı.

Korona virüsü ile birlikte Beyaz Saray’da danışmanlık yapan ve aslen ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Başkanı olan Dr. Anthony Fauci, “60 Dakika” isimli TV programında ayrıca Trump’ın “maske takmayı zayıflıkla eşleştirmesinin” ona mantıklı gelmediğini söyledi.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık