Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5638
  • Euro 10.1621
  • GR ALTIN 498.11
  • ÇEYREK 817.61

Trump’ın görevden alınması ile ilgili kritik bir açıklama geldi!

ABD'de kanlı Kongre baskını sonrasında Trump'ın görevden alınması talepleri hızla artmaya başladı.

Trump’ın görevden alınması ile ilgili kritik bir açıklama geldi!
  • 11 Ocak 2021, Pazartesi 11:24

Birçok Cumhuriyetçi senatör de Trump'ın azledilmesi gerektiğini söylerken Temsilciler Meclisi Başkanı Pelosi, "Eğer Pence Trump'ı görevden almazsa azil sürecini başlatacağız" dedi.

Aylardır ülkeyi kutuplaştıran ve asılsız iddialar ile ABD’yi karıştıran ve geren Trump’a karşı tepkiler artıyor…

Geçen hafta Kongre’de 2020 seçimlerinin tescillendiği sırada Trump’ın körüklediği destekçilerinin Kongre’yi basması ve olaylarda 5 kişinin ölmesi sonrasında Demokratlar’ın yanı sıra Cumhuriyetçi senatörler de Trump’ın görevini bırakması gerektiğini söylemeye başladı.

ABD tarihinde eşi benzeri görülmemiş olayın mimarı olarak gösterilen Trump’ın görevden alınması ile ilgili kritik bir açıklama Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’den geldi.

Trump’ın “Çatlak Pelosi” lakabını taktığı Pelosi, Trump’ın azil sürecinin başlamasının şartlarını açıkladı.

“TRUMP BİR TEHDİT”

Pelosi, “Eğer Başkan Yardımcısı Mike Pence v e kabine Trump’ı görevden almazsa azil için oylamaya başlayacağız” dedi. Pelosi, yaşanan kanlı baskından Trump’ın sorumlu olduğunu söylerken, “O bu ulusa acil bir tehdit” ifadesini kullandı.

Bugün Temsilciler Meclisi’nin bağlayıcılığı olmayan bir çağrı ile Pence’in anayasanın 25’inci maddesi uyarınca Trump’ın görevlerinden almasını talep edeceği açıklandı. Eğer Pence bu çağrıya 24 saat içerisinde kulak vermezse, Demokratlar’ın kontrolündeki Temsilciler Meclisi’nde Trump’ın azil süreci başlayacak.

Kaynak: Sözcü
Etiketler: trump ABD

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık