Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.6604
  • Euro 8.9115
  • GR ALTIN 458.62
  • ÇEYREK 752.42

Trump'ın azil sürecinde kader günü

ABD Başkanı Donald Trump'ın azline ilişkin ABD Senatosu’nda devam eden yargılamada karar günü yaklaştı. Soruşturmada final oylamasının Çarşamba günü yapılması bekleniyor.

Trump'ın azil sürecinde kader günü
  • 02 Şubat 2020, Pazar 22:09

ABD'de birinci gündem maddesi Başkan Donald Trump'ın azil süreci. ABD Senatosu'nda devam eden yargılamada ise karar günü yaklaştı.

ABD Senatosu'nun Trump’ı aklamasına kesin gözüyle bakılıyor.

Senato'nun Pazartesi günü Anayasa Mahkemesi Başkanı ayrıca Senato'daki yargılamaya başkanlık edenY argıç John Roberts tarafından yönetilecek oturum yerel saatle 11.00'da başlayacak.

Temsilciler Meclisi'nin azil soruşturmasında savcı görevini gören Demokratlar'dan oluşan ekiple Trump'ı savunan hukuk ekibi kapanış konuşmalarını yapacak.

Konuşmaların ardından oturuma ara verecek. Daha sonra Senato normal bir oturumla senatörlerin Trump'ın aklanıp aklanmaması gerektiği konusunda yapacakları konuşmaları dinleyecek. Bu oturumda John Roberts yer almayacak.

Salı günü senatörlerin konuşmaları devam edecek. Trump ise her yıl yaptığı gibi bu yıl da Kongre'nin her iki kanadına hitaben akşam saat 9.00'da Birliğin Durumu konuşmasını yapacak.

Çarşamba günüyse Trump’ı suçlu ya da suçsuz olduğunu belirletecek yargılamanın final oylaması, akşam saat 16.00'da yapılacak.

Etiketler: abd trump

ANKET

Kanal İstanbul yapılmalı mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık