Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.4102
  • Euro 8.9867
  • GR ALTIN 439.16
  • ÇEYREK 721.13

Trump'a İncil davası!

Amerika'da George Floyd'un öldürülmesinin ardından başlayan gösteriler sırasında, kiliseye gitmek için barışçıl protestoyu federal güç kullanarak dağıtan ABD Başkanı Donald Trump'a dava açıldı.

Trump'a İncil davası!
  • 06 Haziran 2020, Cumartesi 13:09

ABD'nin başkenti Washington DC'de protestocular ve Amerikan Sivil Özgürlükler Birliği (ACLU), ABD Başkanı Donald Trump'a kiliseye gitmek için barışçıl protestoyu federal güç kullanarak dağıtmasına karşı dava açtı.

ABD'de Amerikan Sivil Özgürlükler Birliği (ACLU) tarafından ABD Başkanı Donald Trump, Başsavcı William Barr ve federal yetkililer hakkında dava açıldı.

Dava dilekçesinde Pazartesi günü Trump'ın Beyaz Saray yakınındaki kundaklanan kiliseye gidebilmesi amacıyla barışçıl göstericileri dağıtmak için şiddet kullandığı, protestoculara göz yaşartıcı gaz ile plastik mermilerle müdahale edildiği ifade edildi. Washington İnsan Hakları Komitesi, Avukatlar Komitesi, Black Lives Matter (Siyahların Hayatı Değerlidir) ve bireysel protestocular dava dilekçesine imza verdi.
Black Lives Matter grubunun organizatörü April Goggans yaptığı açıklamada, "Pazartesi akşamı üyelerimize ne oldu biliyor musunuz, burada, ülkenin başkentinde tüm haklarımız çiğnendi" dedi.

Goggans, "George Floyd ve Breonna Taylor'ın polis elindeki ölümü, topluluğumuzun nesiller boyunca maruz kaldığı öfke, acı ve derin üzüntüyü ortaya çıkardı. Göz yaşartıcı gaz ya da plastik mermilerle bizi susturamayacaksınız. Şimdi bizi duyma zamanı geldi" şeklinde konuştu.

ACLU Direktörü Scott Michelman ise, "Başkanın utanmaz, anayasaya aykırı, açıkça protestoculara yönelik cezai saldırısı ortada. Kendisiyle aynı fikirde olmayanlara yaptıkları ülkemizin anayasal düzeninin temelini sarsıyor. Ülkenin en büyük kolluk kuvvetleri bir otokratın taktiklerinde suç ortağı oldu" dedi.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık