Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5111
  • Euro 10.3163
  • GR ALTIN 508.91
  • ÇEYREK 834.92

Trump yenilgiyi kabul mü etti?

ABD Başkanı Donald Trump, seçimleri kaybetmesinin ardından ilk kez kameralar karşısına çıktı.

Trump yenilgiyi kabul mü etti?
  • 14 Kasım 2020, Cumartesi 13:49

Trump'ın Korona virüsüyle ilgili yaptığı konuşmadaki, "Gelecekte hangi yönetim olur zaman gösterecek" sözleri, seçimleri kaybettiğini ilk kez itiraf ettiği şeklinde yorumlandı.

ABD’de Başkanlık seçimlerini kıyasıya bir yarış sonucunda Cumhuriyetçi rakibi Donald Trump’ın önünde tamamlayan Demokrat Parti’nin adayı Joe Biden kazandı.

Sözcü'de yer alana habere göre; Biden seçimi kazansa da, ABD’nin mevcut Başkanı Donald Trump koltuğunu bırakmaya pek de hevesli değil.

Pek çok eyalette sonuçlara itiraz eden ve hukuk ekibi aracılığıyla davalar açan Trump yenilgiyi kabul etmiyor.

Biden’ın Başkan olmak için gerekli olan 270 Seçici Kurul delegesini garantilemesinden bu yana kameralar karşısına çıkmayan Trump, seçimde hile yaşandığını ve sahte oylarla ilgili iddialarını sosyal medya hesabından paylaştığı mesajlarla savunuyordu.

Trump günler sonra ilk kez basın mensuplarının karşısına geçti.

Beyaz Saray’da bir basın toplantısı düzenleyen Trump’ın ana gündem maddesini Korona virüsü salgını oluşturdu.

Ancak Trump’ın Koronayla ilgili yaptığı açıklamalar sırasındaki sözleri seçimle ilgili de önemli mesajlar barındırıyordu.

‘HANGİ YÖNETİM OLACAK KİM BİLİR?’

Vaka sayılarının artmasıyla alınan ve alınması muhtemel yeni önlemlerden bahseden Trump, “Bir daha kapanmaya gitmeyeceğiz. Bu yönetim kapanmaya gitmeyecek. Gelecekte ne olur, hangi yönetimin olacağını kim bilir? Sanırım bunu zaman söyleyecek. Ama şunu söyleyebilirim ki bu yönetim kapanmaya gitmeyecek” dedi.

Trump’ın bu sözleri ABD medyasında büyük yankı uyandırdı. Trump’ın seçimleri kaybettiğini ilk kez itiraf ettiği şeklinde yorumlanan açıklamada, sık sık gelecek vurgusu yapılmasının bunun en büyük göstergesi olduğu belirtildi.

Etiketler: joe biden abd Trump

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık