Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5789
  • Euro 10.1435
  • GR ALTIN 496.71
  • ÇEYREK 814.28

Trump, 'İsyana teşvik' suçlamasından yargılanacak!

ABD Kongresine 6 Ocak’ta düzenlenen baskını kışkırtmakla suçlanan eski Başkan Donald Trump’a karşı Senato’da yargılama devam ediyor. Bugün Trump savunma yapacak!

Trump, 'İsyana teşvik' suçlamasından yargılanacak!
  • 12 Şubat 2021, Cuma 15:26

ABD'de 6 Ocak’ta başkent Washington DC’de bulunan Kongre Binası’na Trump destekçilerinin baskın düzenlemesi nedeniyle 6 kişi hayatını kaybetmişti.

Kanlı baskından sorumlu tutulan Trump hakkında  "isyana teşvik" suçlamasıyla azil maddesi 14 Ocak’ta Temsilciler Meclisinde kabul edilmiş ve azil metni Senatoya gönderilmişti.

Metnin Senatoya gelmesinin ardından Trump’ın yargılanması için hazırlıklar başlatılmış ve Senato dava için 9 Şubat’ta toplanmıştı. ABD eski Başkanı Donald Trump hakkında başlatılan azil davası 4. gününde Trump'ın savunmasıyla devam edecek.

GİZLİ KAYITLAR ORTAYA ÇIKTI

3. günü tamamlanan yargılamada Temsilciler Meclisi azil yöneticileri Trump’a karşı iddialar ile ilgili delillerini senatoya sundu.

Ortaya çıkan gizli kamera ve güvenlik kamerası görüntüleri kongreye baskın yapan göstericilerin “Buraya Başkan tarafından çağırıldık” sloganları Trump’ı saldırganları kışkırtmasına delil olarak gösterildi.

Etiketler: trump ABD

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık