Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.2503
  • Euro 8.5276
  • GR ALTIN 474.30
  • ÇEYREK 778.96

Trump, Erdoğan'a ne teklif edecek?

ABD Başkanı Trump'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 100 milyar dolarlık ticaret anlaşması ve S-400 alımı nedeniyle uygulanacak yaptırım sorununu çözmek için alternatif bir teklif önerdiği iddia edildi.

Trump, Erdoğan'a ne teklif edecek?
  • 13 Kasım 2019, Çarşamba 15:03

ABD Başkanı Donald Trump'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 100 milyar dolarlık ticaret anlaşması ve S-400 alımı nedeniyle uygulanacak yaptırım sorununu çözmek için bir 'arka yol' önerdiği öne sürüldü.

AK Partili Cumhurbaşkanı Erdoğan kritik ziyaret için Washington'a giderken Washington Post (WP) gazetesi, Trump'ın Erdoğan için 100 milyar dolarlık ticaret anlaşması ile yaptırım sorununu çözmeyi öngören yeni teklifler hazırladığını yazdı. 

WP'ye konuşan kaynaklar, Trump'ın ABD ile Türkiye arasındaki ilişkileri düzeltmek için hazırladığı tekliflerin geçen hafta Erdoğan'a gönderdiği mektupta yer aldığını söyledi.

"TEMSİLCİLER MECLİSİ ÜYELERİ ÇOK ÖFKELENECEK"

WP, Trump'ın tekliflerinin geçen ay Barış Pınarı Harekatı nedeniyle Türkiye'ye yaptırım uygulanmasını destekleyen ABD Temsilciler Meclisi üyelerini muhtemelen çok öfkelendireceğini yazdı.

Erdoğan, Başkan Trump'ın daveti üzerine dün Washington'a gitti. Erdoğan-Trump görüşmesinin bu akşam saat 20:00'de gerçekleşmesi bekleniyor.


ANKET

Kanal İstanbul yapılmalı mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık