Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.8187
  • Euro 9.3602
  • GR ALTIN 449.54
  • ÇEYREK 738

Trump, Çin’e yönelik Uygur tasarısını onayladı

ABD Başkanı Donald Trump, Doğu Türkistan'daki Uygur Türklerine yönelik baskı politikalarından dolayı Çinli çok sayıda yetkiliye yaptırım uygulanmasını öngören yasa tasarısını onayladı.

Trump, Çin’e yönelik Uygur tasarısını onayladı
  • 18 Haziran 2020, Perşembe 10:55

ABD Başkanı Trump. Mayıs ayında önce ABD Senatosunda, ardından da Temsilciler Meclisi’nde onaylanarak Beyaz Saray’da imzasına sunulan Doğu Türkistan'daki Müslüman azınlığa yönelik insan hakları ihlallerini kınayan ve bazı Çinli yetkililere de yaptırım uygulanmasını öngören yasa tasarısını imzaladığını açıkladı.

Trump’ın imzaladığını duyurduğu yeni yasa tasarısının içeriği, Uygur Türkleri ve diğer Müslüman azınlıklara uygulanan baskı ve şiddetten sorumlu olan Çinli yetkililere yaptırım uygulanmasını öngörüyor. Çinli yetkililere yönelik yaptırımlar arasında, Amerika Birleşik Devletlerindeki tüm mal varlıklarının dondurulması ve vize yasağı getirilmesi yer alıyor.

Senato ve Temsilciler Meclisi’nden sonra Trump'ın da onayladığı Çin tasarısında, öncelikli olarak ABD Dışişleri Bakanlığı’nın söz konusu bölgede insan hakları ihlalleri için geniş kapsamlı bir rapor hazırlaması ve çalışma başlatması isteniliyor.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık