Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.3226
  • Euro 10.1039
  • GR ALTIN 490.54
  • ÇEYREK 805.35

Troll başının FETÖ ve Öcalan'a övgü paylaşımları ortaya çıktı!

SMA hastaları için başlatılan kampanyayı destekleyenleri hedef alan trollerin başı olarak bilinen AK Partili Mücahit Birinci'nin terör örgütü PKK'nın elebaşı Öcalan'ı övdüğü ve FETÖ'yü desteklediği paylaşımlar ortaya çıktı.

Troll başının FETÖ ve Öcalan'a övgü paylaşımları ortaya çıktı!
  • 04 Ocak 2021, Pazartesi 22:51

Aykırı'da yer alan habere göre; Milli Piyango'nun Varlık Fonu'na devredeceği 75 milyon TL'nin SMA hastası çocukların tedavisinde kullanılması için başlatılan kampanyayı AK Partili Mücahit Birinci hedef aldı.

Birinci, sosyal medya hesabından yaptığı alaycı paylaşımlarla tepki çekerken AK Partili birçok isimden destek gördü.

Tepki çeken ifadeler kullanan Mücahit Birinci, kampanyaya destek verenleri 'vatan hainliği' ile ima etti. Ancak Birinci'nin geçmişte terör örügütü PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan'ı övdüğü ve FETÖ'yü destekleyen paylaşımları ortaya çıktı.

Birinci'nin 2013 yılında FETÖ lehine yaptığı paylaşımların birisinde, “Cemaatin tırnağını ulusalcı guruhun tamamına değişmem.” dediği görüldü.

Birinci'nin 2012 yılında yaptığı paylaşımların birisinde FETÖ elebaşı Gülen'den 'Hocaefendi' diye bahsetmesi dikkat çekti. Birinci, paylaşımda “Başbakan Erdoğan’ı gönülden seven cemaat mensupları ile Hocaefendi’ye sevgi besleyen AK Partililer arasında bir çatışma ve çekişme olamaz” ifadelerini kullandı.

2012 yılında Darbeleri Araştırma Komisyonu’nun raporuna ilişkin paylaşım yapan AK Partili Mücahit Birinci, darbeleri övmenin suç kapsamında olmaması gerektiğini söylüyor. Ayrıca Birinci, bunun fikir özgürlüğü şeklinde görülmesi gerektiğini vurguluyor.

ASKERLERİMİZİ ŞEHİT EDEN, BEBEK KATİLİ ÖCALAN'I ÖVMÜŞ

Mücahit Birinci'nin sosyal medya hesabından yaptığı diğer paylaşımlarda ise terörist Öcalan'ı övdüğü ortaya çıktı.

Birinci, 10 Ocak 2012 tarihinde yaptığı paylaşımda "Öcalan'ın iç siyaset figürü olduğunu kabullenmemiz lazım, kompleks yapıyoruz. Bak net; Apo siyaset yapsın, asla bölünmemek garanti" ifadeleri kullandığı görüldü.

Birinci'nin 7 Mayıs 2013 tarihli paylaşımında ise binlerce şehit verdiğimiz 'çözüm sürecine' değinerek, "Dediğim gibi çözüm sürecinin ata mimarı Bahçeli'dir. Apo'yu ipten kurtararak memlekete, millete en büyük hizmetini ifa etmiştir." dediği belirlendi.

Birinci'nin diğer paylaşımları şu şekilde:

SMA KAMPANYASINI BÖYLE HEDEF ALMIŞTI

Sosyal medyada başlatılan Milli Piyango'nun Türkiye Varlık Fonu'na aktarılan 75 milyon TL'lik ikramiyesinin SMA hastası çocukların tedavisinde kullanılsın çağrısına Mücahit Birinci, tepki çeken bir paylaşım yaparak hedef almıştı.

Birinci ise siyasilerin ve ünlülerin paylaşımlarını alıntılayarak, ''Hangi düğmeye basınca oluyor bu? Bi nefeste ne kadar kir kusarsın? Olmamış bu tipsiz. Hah bu da geldi. Kızıl kafalı çocuk da burada mı? Adını hep unutuyorum'' şeklinde tepki çeken paylaşımlar yapmıştı.

AK Partililerin paylaşımları bununla sınırlı kalmadı. Pelikan yapılanmasıyla ilişkilendirilen Selman Öğüt ise yaptığı paylaşımla başta SMA hastası çocukların yakınları olmak üzere çok sayıda yurttaşın tepkisini çekmişti.

Kampanyaya destek verenleri "Demirtaş ittifakının üyeleri" olarak nitelendiren Öğüt, Meral Akşener, Barış Atay, Ekrem İmamoğlu'nun çağrılarınn ekran görüntülerini tweet'leyerek "Diyarbakır annelerini ve onların PKK tarafından dağa kaçırılan çocuklarını görmezden gelip SMA hastası çocukları siyasete alet edecek kadar alçalan gruba Demirtaş İttifakı denir" yazmıştı.

 

İktidara yakın yazarların FETÖ elebaşı Gülen güzellemeleri! İktidara yakın yazarların FETÖ elebaşı Gülen güzellemeleri!

AKP'li isimden çarpıcı FETÖ itirafı: O kararları sümenaltı ettik! AKP'li isimden çarpıcı FETÖ itirafı: O kararları sümenaltı ettik!

Mehmet Metiner: FETÖ'ye destek verdik! Mehmet Metiner: FETÖ'ye destek verdik!

Canlı yayında ‘FETÖ ile kol kola yürüdük’ diyen AK Partili istifa etti! Canlı yayında ‘FETÖ ile kol kola yürüdük’ diyen AK Partili istifa etti!


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık