Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.6153
  • Euro 11.2377
  • GR ALTIN 554.27
  • ÇEYREK 909.32

Trabzon’da sağlık çalışanlarından tabutlu, pankartlı eylem!

Türk Sağlık-Sen Trabzon Şube Başkanı Mustafa Serdar, Fatih Devlet Hastanesinde sendika üyeleriyle birlikte tabutlu eylem yaptı. Kentte Koronavirüs yüzünden 5 sağlık çalışanının öldüğünü kaydeden Başkan Serdar, ölmeyen sağlıkçıların da ücret adaletsizliği gibi birçok sorunla boğuştuğunu söyledi.

Trabzon’da sağlık çalışanlarından tabutlu, pankartlı eylem!
  • 05 Mart 2021, Cuma 15:16

Türk Sağlık-Sen Trabzon Şube Başkanı Mustafa Serdar, Fatih Devlet Hastanesinde sendika üyesi sağlık çalışanlarıyla bir araya gelerek, pandemi döneminde sağlıkçıların yaşadığı sorunlara dikkat çekti.

Pandemi döneminde Trabzon’da 5 Türkiye genelinde 400’ün üzerinde sağlık çalışanının hayatını kaybettiğine işaret eden Şube Başkanı Serdar, basın açıklamasında temsili tabut kullanarak sağlıkçıların karşı karşıya bırakıldığı sorunların ciddiyetine dikkat çekti. 

61medya.com'un haberine göre; Döner sermayelerin ödenmediğini, sağlıkçıların hakkının teslim edilmediğini 3600 ek gösterge vaadinin 6 yıldır gerçekleştirilemediğini söyleyen Başkan Serdar, “Covid-19 virüsü nedeniyle hayatlarını kaybeden ilimizde 5, ülke genelinde sayıları 400’ü bulan Hekim, sağlık çalışanı ve idari personellere Allah'tan rahmet, ailelerine ve sağlık camiamıza sabır ve başsağlığı diliyoruz. Bugün burada bir araya gelmemizin amacı, sağlık çalışanlarının mali, sosyal ve özlük haklarında ve özellikle aylık ödenen döner sermayelerde yaşanan sorunları, adaletsizlikleri ve sağlık çalışanlarının haklı taleplerini dile getirmek ve çözüm aramaktır. TÜİK'den alman verilere göre Türkiye Kamu-Sen Araştırma Geliştirme Merkezi’nin yapmış olduğu 2021 Ocak ayına ait asgari geçim endeksi sonuçları açıklanmıştır. Buna göre, dört kişilik bir ailenin asgari geçimi için 8.136,21 Lira, tek kişinin yoksulluk sınırının ise 3.939,69 TL olduğu malumunuzdur. Bir yılda ortalama memur maaşına 571 tl, zorunlu harcamalarımıza ise 1209 TL zam gelmiştir. Bu çalışma göstermektedir ki kamu sağlık çalışanları 2020 yılını kayıpla kapatmışlar ve aldıkları maaşla ancak barınma, giyinme, ısınma ve zaruri ihtiyaçlarını karşılayabilmişlerdir.” şeklinde konuştu.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık