Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 15.9639
  • Euro 16.7918
  • GR ALTIN 931.83
  • ÇEYREK 1532.9

Thodex mağdurları: Devlet yetkilileri de çıkıp bir açıklama yapmıyor

Kripto para alım satımı yapılan Thodex’in kurucusu firari Faruk Fatih Özer’in yurtdışında aranması sürerken geride kalan binlerce mağdur hâlâ çözüm arayışında. Kaybettikleri paraların akıbetini soran mağdurlar, devletten adım bekliyor.

Thodex mağdurları: Devlet yetkilileri de çıkıp bir açıklama yapmıyor
  • 08 Mayıs 2021, Cumartesi 17:28

Kripto para alım satımı yapılan Thodex’in kurucusu firari Faruk Fatih Özer’in yurtdışında aranması sürerken geride kalan binlerce mağdur hâlâ çözüm arayışında.

Mağdurlardan İstanbul’da yaşayan üniversitede bilgisayar mühendisliği bölümü öğrencisi B.Ö., yaklaşık dört yıldır Thodex kullanıcısı olduğunu açıkladı.

Cumhuriyet'in haberine göre, dört yıl önce babasından yatırım yapmak için borç olarak aldığı 11 bin TL’yi Thodex’e yatırdığını belirten B.Ö., içeride yaklaşık 100 bin TL’sinin kaldığını ifade etti. “Hasta olmadığım halde kusmaya başladım. Uykularım kaçıyor. Ölecek duruma geldim” diyen B.Ö., telefonuna kontör bile yükletemeyecek kadar zor durumda olduğunu belirtti.

"KANDIRILMADIM EMEĞİM ÇALINDI"

B.Ö. şöyle devam etti: “Ben bu olayı kaldıramadım. Emeğim çalındı. Kripto alım satımı yapılan başka bir şirkette de param vardı. Bu olayın ardından hemen TL’ye çevirdim ve oradaki hesabımı kapattım. Hiçbir kripto paraya güvenim kalmadı. Thodex’e güvenmiştim çünkü devlet kontrol ediyordur diye düşünmüştüm. Thodex’in sitesinde yaptığı açıklamalar da güven vericiydi. Devlet denetliyordur diye düşündüğüm için içim rahattı. Olayın üzerinden haftalar geçti ancak Faruk Fatih Özer hâlâ yakalanmadı.Devlet yetkilileri de çıkıp bir açıklama yapmıyor. Mağdurlar olarak ne yapacağımızı, nereye başvuracağımızı bilemiyoruz. Soruşturma gizlilik adı altında yürütülüyor ama biz de süreç hakkında bilgilendirilmek istiyoruz.”

B.Ö., yeni mağduriyetler yaşanmaması açısından oluşabilecek yeni vurgunlara yönelik devletin kanun çıkarması gerektiğini de vurguladı.


yukarı çık