Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 15.8338
  • Euro 16.6221
  • GR ALTIN 929.25
  • ÇEYREK 1528.6

THK Kayyum Heyeti Başkanı Cenap Aşçı istifa etti

Yaklaşık 2 yıldır Türk Hava Kurumu'nu yöneten Kayyum Heyeti Başkanı AK Partili eski bakan Cenap Aşçı istifa etti.

THK Kayyum Heyeti Başkanı Cenap Aşçı istifa etti
  • 06 Eylül 2021, Pazartesi 15:35

Aşçı son açıklamalarında Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'yle çelişmişti.

Bakan Pakdemirli, "Antika" derken, Aşçı, Orman Bakanlığı'nın 3 yıldır kullanmamakta inat ettiği THK uçaklarının 4 milyona uçuşa hazır hale gelebileceğini açıklamıştı.

Sözcü'de yer alan habere göre; Son dönemde orman yangınları nedeniyle çok tartışılan Türk Hava Kurumu’ndan istifa haberi geldi. Yaklaşık 2 yıl önce kurumu yönetmek üzere atanan Kayyum Heyeti Başkanı Cenap Aşçı istifa etti.

AK Parti eski Bakan Aşçı, geçtiğimiz hafta kurumda düzenlediği basın toplantısında 3 yılda yaşanan süreci özetleyen bir basın toplantısı yapmış adeta hesap vermişti. Aşçı’nın bu toplantının ardından odasını topladığı ve bu sabah itibariyle istifa dilekçesini imzaladığı öğrenildi.

Cenap Aşçı, son yangınların ardından yaptığı birçok açıklamada THK envanterinde bulunan 6 CL-215 uçağının 4 milyon dolara uçabilir hale gelebileceğini açıklamıştı. Son olarak geçtiğimiz Perşembe günü yaptığı basın toplantısında bu açıklamasını yineleyen Aşçı, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile kamuoyu önünde açıkça ters düşmüştü.

Pakdemirli katıldığı tv programında, “O uçakların o paraya tamir edileceğine inanmıyorum” demişti.

Kaynak: Sözcü
Etiketler: Cenap Aşçı thy

yukarı çık