Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.6604
  • Euro 8.9115
  • GR ALTIN 458.62
  • ÇEYREK 752.42

Teröristbaşı Gülen'in sağlık masraflarını kim ödedi?

Bugüne kadar hep FETÖ lideri Fethullah Gülen’in aldığı emekli maaşı tartışılmıştı.

Teröristbaşı Gülen'in sağlık masraflarını kim ödedi?
  • 09 Haziran 2020, Salı 21:18

CHP’li Mahmut Tanal, Gülen’in ABD’deki sağlık giderleri için Türkiye’nin kasasından çıkan parayı gündeme getirdi.

Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde görev yaparken 1 Şubat 1990 yılında emekli olan FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasına kadar devletten emekli maaşı almıştı.

Bugüne kadarki tartışmalar 1999 yılında ABD’ye yerleşen Gülen’e her ay düzenli olarak emekli maaşı ödenmesine odaklanırken, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, farklı bir boyutu Meclis gündemine taşıdı.

GÜLEN’İN SAĞLIK GİDERLERİ İÇİN SGK’NIN ÖDEDİĞİ PARA MİKTARI

Gülen’in ABD’de gördüğü tedavilere ve geçirdiği ameliyatlara dikkat çeken CHP’li Tanal, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya yönelik ayrı ayrı soru önergesi vererek, Gülen’in ABD’deki tedavileri ve ameliyatları için SGK’nın ödediği para miktarını sordu.

GÜLEN ABD’DE PSİKOLOJİK TEDAVİ GÖRDÜ MÜ?

FETÖ lideri Gülen’in, hangi rahatsızlıklardan dolayı ABD hastanelerine başvurduğuna ilişkin bilgi talep eden Tanal, “Gülen, ABD’deyken psikolojik tedavi görmüş müdür?” sorusunu yöneltti.

Tanal ayrıca, ABD’de liderlik yaptığı örgütü yönlendiren Fetullah Gülen’in maaş alarak, sosyal haklardan yararlanarak SGK’yı zarara uğratmasına göz yumulup yumulmadığını da sordu.

Yurt
 

ANKET

Kanal İstanbul yapılmalı mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık