Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.6743
  • Euro 10.1769
  • GR ALTIN 491.24
  • ÇEYREK 806.05

Terör gazilerinin maaşlarını kestiler!

CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, 377 terör gazisinin emeklilik hakkının ‘çalışabilir durumda oldukları’ gerekçesiyle geri alındığını ve maaşlarının da kesildiğini belirtti. Çelebi, “Şimdi bu 377 gazi emekli olmak için 60-65 yaşını bekleyecek. İtibardan tasarruf yapılmazken, bu uygulama vicdanları yaralıyor ” şeklinde konuştu.

Terör gazilerinin maaşlarını kestiler!
  • 19 Aralık 2019, Perşembe 16:30

Terörle mücadele sırasında yaralanarak gazi olan 377 kişinin emeklilik hakları elinden alındı ve maaşları kesildi. Meclis'te ekim ayında kabul edilen torba kanunla yapılan değişiklik sonucu söz konusu durum gerçekleşirken, gazilerin, askerlik ya da gazilik öncesi sigorta giriş primleri de silindi. 

CHP İzmir Milletvekili ve eski teğmen Mehmet Ali Çelebi ise, Sözcü'de yer alan habere göre konu ile ilgili şunları söyledi;

“BÜTÇEYİ Mİ KURTARACAK?”

“Gazilerin bu hakkı ellerinden alındı. Pozitif ayrımcılık gösterilmesi anayasada yer alıyor ama uygulanmıyor. Emekli olmak için 60-65 yaşını bekleyecekler. Yeni uygulama ile birlikte emekli edilenler işlerini kaybetmiş olacaklar. 15 Temmuz'da yaşanan hain darbe girişimi sonrası kurulan Türkiye Şehit Yakınları Vakfı için toplanan 309 milyon liranın nerede olduğu bilinmezken, itibardan da tasarruf edilmezken böyle bir düzenlemenin yapılması vicdanları yaralar. Bütçe 377 kişinin emekli maaşıyla kurtulacaksa kurtulsun.”

Kaynak: Yeniçağ

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık