Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.2914
  • Euro 8.7864
  • GR ALTIN 401.66
  • ÇEYREK 658.97

Temel Karamollaoğlu'ndan çok konuşulacak idam çıkışı!

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu kameraların karşına çıktı. Geçtiğimiz günlerde MHP lideri Devlet Bahçeli'nin "idam gelmeli" çağrısına yanıt veren Karamollaoğlu "Gündem kalmayınca da ısıtıp ısıtıp idam meselesini konuşuyorlar.Arkadaşlar Türkiye’nin problemleri idamla çözülmüş olsaydı şimdiye çoktan çözülmüş olurdu" dedi.

Temel Karamollaoğlu'ndan çok konuşulacak idam çıkışı!
  • 09 Eylül 2020, Çarşamba 15:23

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu gündemdeki gelişmelere dair basın açıklaması düzenledi. 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "idam gelmeli" çağrısına yanıt veren Karamollaoğlu "Gündem kalmayınca da ısıtıp ısıtıp idam meselesini konuşuyorlar.Arkadaşlar Türkiye’nin problemleri idamla çözülmüş olsaydı şimdiye çoktan çözülmüş olurdu. Türkiye'de adalet kamil manada tesis edilmeden idam getirirseniz haksız yere bir sürü insanın ölmesine sebep olursunuz.Türkiye’nin meselesi idam değil yaşanan siyasi, ekonomik ve sosyal buhrandır.Bugün yaşanan toplumsal infial idam cezası ile değil Türkiye’nin normalleşmesi ile çözülebilir" diye konuştu. 

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun basın açıklamasından öne çıkan satırbaşları şöyle;

"YUNANİSTAN 9 EYLÜL'Ü UNUTMAMALI"

"Yunanistan 9 Eylül'ü unutmamalı, Türkiye’nin burada göstermiş olduğu tavrı desteklediğimizi özellikle ifade etmek istiyorum. Mavi Vatan mefhumu önemli bir mefhumdur biz Mavi Vatan’a sahip çıkmakla mükellefiz. Ege Denizi bir Yunan denizi haline gelemez bu girişimde bulunmak ateşle oynamak manasına gelir. 9 Eylül biraz geri de kaldığı için belki unutmuş olabilirler ama 1974 yakın tarihimizdir bunu da unutmamaları gerekir. Türkiye Doğu Akdeniz’de ki haklarından hiçbir zaman vazgeçmemelidir vazgeçmeyecektir de…Bir noktayı daha belirtmek istiyorum en yazık ki iktidarın uyguladığı yanlış politikalar bizim yalnız kalmamıza sebep vermiştir. Bizi destekleyen bir tek İslam ülkesi kalmamıştır. Dış politikada gösterdiğimiz acziyetin bir neticesidir. Haklı bir durumda bile desteğiniz almamız gereken ülkelerin desteğini alamıyoruz bu bir beceriksizliktir."

"GENÇLER NEDEN TÜRKİYE'DEN ÜMİDİNİ KESİYOR"

"Bugün Türkiye’de gençler umutsuz, gençler mutsuz…

Ne diyordu Ahmet Hamdi Tanpınar "Türkiye evlatlarına kendisinden başka bir şeyle meşgul olmak imkânını vermiyor.” Ülkeni dertleri o kadar devasa bir hal aldı ki gençlerimiz bu devasa problemler altında adeta eziliyor.

Bakınız son yapılan bir araştırmaya göre Türkiye’de gençlerin durumu nedir;

Türkiye'deki gençlerin:

%76,2'si yurt dışında yaşamak istiyor.

%77,6'sı torpilin yetenekten üstün tutulduğunu düşünüyor.

%50,5'i mutlu olmadığını ifade ediyor.

%81,3'ü yetişkinlerin kendilerini anlamadığını düşünüyor. Bugün gençleri anlayan tek siyasi parti Saadet Partisidir. Çünkü biz gençlerin dertlerini de bu dertlerin nasıl çözüleceğini de biliyoruz."

"GENÇLERİMİZ NASIL MUTLU OLSUN?"

"Gençlerimizin Türkiye’den bu denli ümidini kesmesinin sebebi mevcut ekonomik, sosyal ve ahlaki durumdur.

Türkiye’de 20-24 yaş grubu için işsizlik oranı yüzde 23,8. 2019- 2020 eğitim öğretim yılında mesleğine kavuşamayan öğretmen sayısı yarım milyon. 5 milyon öğrenci de kredi borçlusu durumunda. Kredi borcunu ödeyemeyen 280 bin öğrenciye haciz uygulandı… Şimdi böyle bir atmosferde gençlerimiz nasıl mutlu olsun?

Gençlerimiz nasıl bu ülkede yaşamak istesin?

Bu tablonun müsebbipleri biraz olsun utanırlar mı bilmiyoruz fakat biz ne yapıp edip gençlerimizi geleceğe emin adımlarla taşımak için gayret göstermeliyiz." 

"İKTİDAR HİÇBİR PROBLEMİ ÇÖZEMEZ"

Türkiye’de kutuplaşmanın zirveye çıktığı bir noktada…Meselelerin müzakere edilemediği bir ortamda…Farklı fikirlerin hainlikle itham edildiği bir ortamda Türkiye’nin problemlerini çözmek mümkün değil.

Bunu anlamıyorlar tam 18 yıl oldu… Geçmiş iktidarlara artık bahane bulamazsınız.

5 kere iktidara siz geldiniz. Şimdi tutup da 18 yılda çözemeyeceğiniz problemleri daha önceki iktidarlara fatura edemezsiniz. Sizin 18 yıllık maceranızın faturası bu işleri beceremeyeceğinizin belgesi. Lafla peynir gemisi yürümez. Meşhur bir söz var kellim kellin la yenfa yani söylersin söylersin hiçbir fayda sağlamaz" dedi.

MHP'li İsmet Büyükataman'dan 'idam' açıklaması! MHP'li İsmet Büyükataman'dan 'idam' açıklaması!

CHP'nin idam cezası yorumu CHP'nin idam cezası yorumu

Bahçeli'nin ardından Meclis Başkanı Mustafa Şentop da 'İdam geri gelsin' dedi Bahçeli'nin ardından Meclis Başkanı Mustafa Şentop da 'İdam geri gelsin' dedi

Bahçeli'den idam çıkışı: Bebek katilleri, sapıklar, alçaklar, tecavüzcüler layık oldukları cezalara çarptırılmalıdır! Bahçeli'den idam çıkışı: Bebek katilleri, sapıklar, alçaklar, tecavüzcüler layık oldukları cezalara çarptırılmalıdır!


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık