Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.6153
  • Euro 11.2377
  • GR ALTIN 554.27
  • ÇEYREK 909.32

Temel Karamollaoğlu: Adalet diye bir dertleri yok

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, TV5 ve Kanal 42’de katıldığı ortak yayında, Anayasa Mahkemesi’nin kapatılması isteği ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulundu.

Temel Karamollaoğlu: Adalet diye bir dertleri yok
  • 03 Nisan 2021, Cumartesi 13:09

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, TV5 ve Kanal 42’de ortak yayınlanan Rumeysa Zügül ve Muhammed Okur’un Reaksiyon programına katılarak gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Karamollaoğlu, Anayasa’nın korunmasının AYM’nin görevi olduğunu, kararlarının bütün kurumları ve herkesi bağladığını belirterek, AYM’nin kapatılmasını istemenin, Türkiye’nin bir zulüm devleti hâline gelmesini istemek anlamına geleceğini ifade ederek, “Adaletin birinci görevi, gücü elinde bulunduranların zulmünü önlemek, çünkü elinde yetki bulunanlar, zulmetme imkânına sahiptir” dedi.

Karamollaoğlu, “Bu talepler, ‘Türkiye bir zulüm devleti hâline gelsin’ anlamına geliyor. ‘Ben bir şey söylüyorsam doğrudur.’ Öyle diyor. ‘Anayasa Mahkemesi de nereden çıkmış? Kimmiş bunlar?’ Adalet diye bir derdi olmayan insandan adalet beklenir mi?” ifadelerini kullandı.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık