Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 16.8853
  • Euro 17.8334
  • GR ALTIN 992.10
  • ÇEYREK 1632.3

TBMM Başkanı Şentop’dan '10 bin dolar' sorusuna cevap!

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Kemal Kılıçdaroğlu'nun sorduğu ''10 bin dolar alan siyasetçi kim, Şentop bunu açıklamalı'' ifadelerine cevap verdi. Şentop, “Sorunun muhatabı ben değilim” dedi.

TBMM Başkanı Şentop’dan '10 bin dolar' sorusuna cevap!
  • 02 Haziran 2021, Çarşamba 16:46

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Kemal Kılıçdaroğlu'nun sorduğu ''10 bin dolar alan siyasetçi kim, Şentop bunu açıklamalı'' ifadelerine cevap verdi. Şentop, “Sorunun muhatabı ben değilim” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Sedat Peker’in bir siyasetçiye ‘her ay 10 bin dolar gönderdiği' şeklindeki açıklamasıyla ilgili tartışmalar devam ederken, sıcak bir gelişme yaşandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında bu konuya değinerek TBMM Başkanı Mustafa Şentop'u da eleştirdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun “Ayda 10 bin dolar rüşvete bağlanan siyasetçi kim? Şentop bu konuyu açıklamak zorundadır. Eğer Şentop konuşmuyorsa acaba 10 bin dolar benzeri bir olay her ay ona da mı veriliyor? Şentop sessiz kalamaz” ifadelerine TBMM Başkanı Mustafa Şentop cevap verdi.

“SORUNUN MUHATABI BEN DEĞİLİM”

TBMM Başkanı Şentop, EİTPA konferansı için bulunduğu Pakistan'dan Kılıçdaroğlu'na cevap verdi.

Şentop şöyle konuştu:

"Konu şu: İçişleri Bakanı bir siyasetçinin, milletvekili demiyor, siyasetçinin her ay 10 bin dolar bir suç örgütünden para aldığını söylüyor. Bakan kim olduğunu bunun açıklamadı. Bunun açıklanmasına dair kamuoyundan da beklentiler var, biz de bu konudaki beklentilerimizi ifade ettik yazılı-sözlü olarak sayın bakana.

Fakat bu benim dile getirdiğim bir iddia değil, bu şahsın kim olduğunu da ben bilmiyorum. Kılıçdaroğlu ne kadar biliyorsa ben de o kadar biliyorum. Dolayısıyla sorunun muhatabı ben değilim.

Benden şunu talep edebilirler: Bunu sayın bakandan sorun, İçişleri Bakanı bunu cevaplasın, buna tavassut edin, aracı olun; bu olabilir, bu ayrı bir konu.

Ama sorunun muhatabı ben değilim, benim bir bilgim yok. Bunu açıklamamı istiyor benden. Bu bir siyasi bunaklık değilse eğer, bunun ancak bir haysiyetsizlik ve ahlaksızlık olduğunu söyleyebilirim.

Kendisinde zerrece haysiyet, ahlak varsa bu konuyla ilgili olarak kendisinin bu beyanlarının ne anlama geldiğini, bu konudaki bilgi-delil ne varsa açıklasın. Yoksa kendisi muhtemelen bu tür konuları gündemde tutmak için sık-sık sağdan-soldan 10 bin dolarlar aldığı için bunun çok basit bir mesele olduğunu zannediyor ki herkese bu iftirayı yapabiliyor, bu çamuru sıçratmaya çalışıyor.

Yurt


yukarı çık