Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5371
  • Euro 10.1267
  • GR ALTIN 495.88
  • ÇEYREK 802.86

TBMM Başkanı Mustafa Şentop'tan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya: 10 bin dolar alan vekili TBMM'ye bildir

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun dile getirdiği, organize suç örgütü soruşturması kapsamında aranan Sedat Peker'den 10 bin dolar alan siyasetçi ile ilgili iddiayı sordu. Şentop, 27 Mayıs'ta Soylu'ya gönderdiği yazıda, tüm bilgi ve belgelerin Meclis Başkanlığı'na gönderilmesini istedi

TBMM Başkanı Mustafa Şentop'tan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya: 10 bin dolar alan vekili TBMM'ye bildir
  • 05 Haziran 2021, Cumartesi 13:39

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "10 bin dolar alan siyasetçi" iddiasını İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya sordu.

Hakkında suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla soruşturma yürütülen Sedat Peker’den "10 bin dolar alan siyasetçi" iddiasını ilk olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu dile getirdi. Muhalefet tüm milletvekillerinin zan altında kaldığını belirterek, Meclis Başkanı Mustafa Şentop’un harekete geçmesini istedi. Gözlerin çevrildiği Meclis Başkanı da 27 Mayıs darbesinin 61. yıl dönümünde İçişleri Bakanı Soylu’ya bir yazılı soru gönderdi. O yazının ayrıntılarına Habertürk ulaştı. Yazıda Şentop, Gazi Meclis’in adının böylesi bir iddia anılmaması ve milletvekillerinin zan altında bırakılmaması gerektiğini vurguladı. Ve gerektiği takdirde söz konusu iddialarla ilgili hukuki sürecin başlatılabilmesi için tüm bilgi ve belgelerin hem adli makamlara hem de Meclis Başkanlığı’na gönderilmesini istedi.

Organize suç örgütü soruşturması kapsamında aranan Sedat Peker, bir süredir Youtube yayınlarıyla birtakım iddiaları ortaya atıyor. Bu iddiaların hedefindeki isimlerden biri olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TRT'de katıldığı programda iddialara yanıt verirken Sedat Peker'den 10 bin dolar alan bir siyasetçi olduğunu öne sürmüştü. Soylu, Habertürk TV'ye yaptığı açıklamada da 10 bin dolar alan siyasetçinin ismini savcılığa vereceğini kaydetmişti.

Habertürk


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık