Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.2893
  • Euro 10.1111
  • GR ALTIN 489.17
  • ÇEYREK 802.89

Tartışma yaratan programın sunucusundan açıklama!

Esra Elönü, Ülke TV'de konuk aldığı Sevda Noyan'ın kullandığı ifadeler nedeniyle üzgün olduğunu söyledi.

Tartışma yaratan programın sunucusundan açıklama!
  • 10 Mayıs 2020, Pazar 3:21

Esra Elönü'nün Ülke TV'de sunduğu Arafta Sorular programına konuk olan yazar Sevda Noyan, 15 Temmuz darbe girişimi hakkında dikkat çeken ifadeler kullanmıştı.

Noyan, ölüm listeleri hazırladıklarını belirterek, "15 Temmuz kursağımızda kaldı, yapamadık istediklerimizi. Boş bulunduk… Yanlış anlaşılmasın, doğru anlaşılsın; bizim aile şöyle 50 kişiyi götürür. Biz bu konuda çok donanımlıyız maddi ve manevi olarak. Liderimizin yanındayız ve asla yedirmeyiz bu ülkede, onu söyleyeyim. Ayaklarını denk alsınlar. Bizim hâlâ sitede böyle 3-5 var, benim listem hazır" şeklinde konuştu.  

Sosyal medyada bazı kullanıcılar, kısa sürede gündem olan ifadeler nedeniyle Noyan'a tepki gösterdi. 

Programın sunucusu Esra Elönü, bugün sosyal medya hesabından konu ile ilgili açıklamada gerçekleştirdi. Konuğuna müdahil olması gerektiğini söyleyen Elönü, "Programda konuğumun son dönemlerdeki darbe imalarını değerlendirirken söylediklerinin haddi aşan ifadeler olduğu bir gerçek ve müdahale etmem gerekirdi. Gösterdiğim gafletin toplumsal barış ve birliktelik aleyhine yarattığı algıdan dolayı üzgünüm. Onun dışında her türlü kaos çıkarma ve darbe yapma imalarına karşı demokrasiyi ve hukuku savunma kararlılığımızın da bilinmesini isterim" diye konuştu. 

 


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık