Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.6485
  • Euro 10.147
  • GR ALTIN 493.85
  • ÇEYREK 809.71

Tartışılan konuya uzmanından çarpıcı cevap: Aşı değil ama...

Aşı ve kısırlık üzerine spekülasyonlar sonrasında bir açıklama da Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Muhammed Keskin'den geldi. Aşının erkeklerde kısırlık yaptığına dair çıkan söylentilerin de asılsız olduğunu belirten Keskin, "Aşı değil ama Kovid-19 kısırlığa sebep olabilir" ifadeleri ile dikkat çekti.

Tartışılan konuya uzmanından çarpıcı cevap: Aşı değil ama...
  • 24 Mayıs 2021, Pazartesi 14:43

Korona virüs aşı hakkı olmasına rağmen yaptırmayıp virüse yakalanan ve yoğun bakımda tedaviye alınan hatta hayatını kaybeden çok kişi var.

Kovid-19 aşısı olduktan sonra bazıları kalp krizi geçirdiğini, bazıları ise aşının alerji yaptığını, tansiyon değerlerinin bozulduğunu iddia ediyor.

Kardiyoloji uzmanı Doç. Dr. Muhammed Keskin, bu haberlerin doğruyu yansıtmadığını söyledi.

"KOVİD-19 KISIRLIĞA SEBEP OLABİLİYOR"

Aşının erkeklerde kısırlık yaptığına dair çıkan söylentilerin de asılsız olduğunu belirten Doç. Dr. Muhammed Keskin, "Covid-19 geçiren 81 hasta üzerinde yapılan bir çalışmada testesteron seviyesinin ciddi oranda düştüğü ve hastalığı ciddi geçiren bireylerde bu düşüşün daha da fazla olduğu görüldü. Bir başka çalışmada da testis bezi iltihabı olarak biline orşit hastalığının Covid-19'la birlikte ortaya çıkabildiği görülüyor. Testis iltihabı geçiren biyerlerde ise kısırlık problemi ortaya çıkabilmektedir." diye uyarıyor.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık