Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.32
  • Euro 10.8304
  • GR ALTIN 528.98
  • ÇEYREK 868.19

'Swap anlaşmasına karşılık havalimanı Katar'a satılacak'

"Katar, yapılan swap anlaşması karşılığında Atatürk Havalimanı'nı alacak!"

'Swap anlaşmasına karşılık havalimanı Katar'a satılacak'
  • 30 Mayıs 2020, Cumartesi 20:05

Geçtiğimiz günlerde Katar ile Türkiye arasında yapılan swap anlaşması için Gazeteci Ali Tarakçı'dan şok bir iddia geldi.

İddiaya göre Swap anlaşması gereği ileride Türkiye'nin ödeyeceği para yerine Atatürk Havalimanı Katar'a satılacak ve konut inşasına açılacak!

Zanka Tv'de yayınlanan Ferit Atay'ın sunduğu SorguluYorum programına konuk olan Gazeteci Ali Tarakçı Katar ile yapılan swap anlaşmasına dair şunları söyledi:

"Katar 15 milyar dolar verecek bize, karşılığında 105 milyar Türk lirası alacak. Katar bu parayı nerede kullanacak? Hangi dünya piyasalarında kullanacak? Ben söyleyeyim size; Yeşilköy Atatürk Havalimanı'nı alacak! Açık ve net söylüyorum! Herkes bir kenara yazsın! Atatürk Havalimanı konut projesine çevrilecek.  Florya Ormanı ile kesişmiş Atatürk Havalimanı'nı sahile doğru uzatan devasa bir konut projesi yapılacak! O konut projesinin de Kanal İstanbul ile birleştirildiğini düşünün! Ve aynı zamanda havalimanı olmadığı için yüksek binalar yapabileceksiniz. Yapamıyordunuz. Kesinlikle söylüyorum, Yeşilköy Havalimanı devasa bir konut projesine dönüşecek ve Katarlılar yapacak! Para karşılığı Türkiye'den mülk alacaklar!"

zankatv

 


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık