Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.535
  • Euro 10.1216
  • GR ALTIN 495.24
  • ÇEYREK 802.86

Suudilerin Türk Bayrağı hazımsızlığı!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Suudi Dışişleri Bakanı ile yaptığı görüşmede salona Türk bayrağı konulmadı. Çavuşoğlu, fotoğrafın küçük halini paylaşarak masadaki minik bayrakları gösterdi.

Suudilerin Türk Bayrağı hazımsızlığı!
  • 17 Temmuz 2021, Cumartesi 11:48

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Özbekistan’ın ev sahipliği yaptığı "Orta ve Güney Asya: Bölgesel Bağlantısallık, Sınamalar ve Fırsatlar" konulu uluslararası konferansta bir dizi temaslarda bulundu. 

Aykırı'nın haberine gröe; Çavuşoğlu'nun yaptığı görüşmelerden en çarpıcı olanı Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Faisal bin Ferhan ile yaptığı toplantıydı.

Ancak toplantıdaki bir detay dikkat çekti. Suudi Arabistan heyetinin kullandığı odaya sadece Suud rejiminin bayrağı konulmuş, Türk bayrağı ise masaya minyatür olarak iliştirilmişti. 

TOPLANTIDAKİ BAYRAK SKANDALININ DETAYLARI DAHA DA CAN SIKICI!

Diplomatik teamülleri yerle yeksan ederek Türkiye'yi adeta aşağılayan Suudi Arabistan, Türk bayrağını sadece sehbanın üzerine iliştirmesi tepki çekti.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu odanın genel halini gösteren fotoğrafı paylaşmak yerine, kareyi küçülterek  sadece masadaki mini Türk bayrağını gösterir şekilde paylaşımda bulundu.

İşte o skandal fotoğraflar;


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık