Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.554
  • Euro 10.0867
  • GR ALTIN 497.06
  • ÇEYREK 815.48

Şuşa’nın Türk Dünyası Kültür Başkenti olması teklif edildi

Ermenistan işgalinden kurtarılan Azerbaycan’ın Şuşa şehrinin, 2022 yılı Türk Dünyası Kültür Başkenti ilan edilmesi teklif edildi.

Şuşa’nın Türk Dünyası Kültür Başkenti olması teklif edildi
  • 23 Ocak 2021, Cumartesi 12:31

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Türk Konseyi Genel Sekreteri Baghdad Amreyev başkanlığında, TÜRKSOY Genel Sekreteri Dusen Kaseinov ve Türk Kültür ve Miras Vakfı Başkanı Günay Efendiyeva’dan oluşan Türk İşbirliği Teşkilatları heyetini 19 Ocak 2021’de video konferans formatında kabul etti.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Türk teşkilatları heyetini memnuniyetle karşılayarak,  Azerbaycan’ın azat edilen Ağdam ve Fuzuli bölgelerine yaptıkları ziyaret için kendilerine teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Aliyev, Türk Konseyi’nin Azerbaycan’ın haklı davasını en güçlü şekilde destekleyen uluslararası teşkilat olduğunu vurgulayarak, Türk Konseyi Genel Sekreteri Baghdad Amreyev’e savaş sırasında ve sonrasında devam eden desteğinden dolayı şükranlarını ifade etti.

Genel Sekreter Baghdad Amreyev, heyeti kabulünden dolayı Cumhurbaşkanı Aliyev’e şükranlarını ileterek, Azerbaycan’ın işgal altındaki topraklarının kurtuluşu ve toprak bütünlüğü ve egemenliğinin yeniden tesis edilmesi için verdiği haklı savaşında elde ettiği zaferin Türk dünyası için de çok önemli bir zafer ve gurur kaynağı olduğunu belirterek bir kez daha en içten tebriklerini sundu.

Etiketler: Azerbaycan

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık