Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.419
  • Euro 9.0143
  • GR ALTIN 442.82
  • ÇEYREK 727.11

Süryanilerden 'Tecavüzcü HDP'li vekil' tepkisi: Bizi temsil etmiyor!

Bir kadına cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla gündeme gelince HDP’den ihraç edilen Mardin Milletvekili Tuma Çelik'e, Süryani Cemaati tepki gösterdi.

Süryanilerden 'Tecavüzcü HDP'li vekil' tepkisi: Bizi temsil etmiyor!
  • 21 Temmuz 2020, Salı 14:14

Süryani Demokratik Birliği Başkanı Şamiran İshak, Tuma Çelik’in Süryanilerin temsilcisi olarak tanıtılmasına tepki göstererek, "Tuma Çelik, kadın hayatını ve onurunu hiçe sayarak insanlık dışı bir harekette bulunmuştur. Bu doğrultuda Tuma Çelik, insanlığa karşı yapmış olduğu suçu şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz" dedi.

Odatv'de yer alan habere göre; 2018 yılında seçim çalışması yürüttüğü sırada bir kadına cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla gündeme gelen ve önceki gün partisi HDP'den ihraç edilen Mardin Milletvekili Tuma Çelik'e Süryanilerden tepki geldi.

Çelik'in mensubu olduğu Mardin'deki Süryani cemaati, basın açıklamasıyla tepkilerini dile getirdi. Süryani Demokratik Birliği Başkanı Şamiran İshak, yaptığı yazılı açıklamada, Tuma Çelik'in insanlığa karşı suç işlediğini ve bunu lanetleyip kınadıklarını söyledi.

İshak, "Bu doğrultuda Tuma Çelik, insanlığa karşı yapmış olduğu suçu şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. Söz konusu mağdur kadına karşı işlediği suçtan dolayı da ilgili makamları göreve çağırıyoruz" dedi.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık