Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.2431
  • Euro 10.7407
  • GR ALTIN 525.16
  • ÇEYREK 862.79

Suriye'den çekileceklerini açıklayan Trump'tan PKK itirafı!

ABD Başkanı Trump "Suriye'den çekilme vakti geldi" dedi. Suriye'den çekileceklerini açıklayan ABD Başkanı Trump PKK/YPG'ye para ve donanım yardımı sağladıklarını itiraf etti.

Suriye'den çekileceklerini açıklayan Trump'tan PKK itirafı!
  • 07 Ekim 2019, Pazartesi 15:13

ABD Başkanı Trump Twitter'dan açıklamalarda bulundu.

"ABD'nin sonu olmayan bu saçma savaşlardan çekilme zamanı geldi" diyen Trump'ın açıklamaları şu şekilde;

 "Biz kaldık ve görünürde amacı olamayan bir muharebeye gitgide daha derinden battık. Ben Washington'a geldiğimde, IŞİD bölgede gemi azıya almıştı. IŞİD halifeliğini çarçabuk yüzde 100 yenilgiye uğrattık.

"AVRUPA ONLARI GERİ İSTEMEDİ"

Buna çoğu Avrupa'dan binlerce IŞİD savaşçısını yakalamamız dahil. Ama Avrupa onları geri istemedi, 'sen onları elinde tut ABD' dediler. Ben de dedim ki "Hayır, size büyük iltimas geçtik ve şimdi bizden onları devasa bedelle ABD hapishanelerinde tutmamızı istiyorsunuz. Onlar yargılamanız için sizindir.

"3 YIL BEKLEMEDE KALDIM"

Her zamanki gibi ABD'nin NATO'nun, ticaretin, her şeyin 'kerizi' olduğunu sandılar. Kürtler bizimle birlikte savaştı, ama bunu yapmaları için onlara muazzam para ödendi, donanım verildi. Onlar on yıllardır Türkiye ile savaşıyorlar. Bu savaşta neredeyse 3 yıl beklemede kaldım.

"ÇEKİLME VAKTİ GELDİ"

Ama artık çoğu aşiretler arası olan bu gülünç sonsuz savaşlardan çıkmamızın ve askerlerimizi geri getirmemizin zamanı geldi. Bizim yararımıza olan her yerde savaşacağız ve sadece kazanmak için savaşacağız. Türkiye, Avrupa, Suriye, İran, Irak, Rusya ve Kürtler artık durumun hal çaresine bakmak zorunda."


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık