Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.4126
  • Euro 9.0363
  • GR ALTIN 441.83
  • ÇEYREK 725.12

Süleyman Soylu'dan sokağa çıkma yasağı itirafı!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sokağa çıkma yasağı kararının ardından marketlerde izdiham yaşanmasıyla ilgili ''Bazı kısıtlı bölgelerde sınırlı sayıda yığılma oldu doğrudur, ben bunu öngöremedim, eleştirileri aldım kabul ettim'' dedi.

Süleyman Soylu'dan sokağa çıkma yasağı itirafı!
  • 12 Nisan 2020, Pazar 10:57

Yeni tip koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında 31 şehirde hafta sonu sokağa çıkmak yasaklandı. Kararın duyurulduğu 10 Nisan akşamı, ihtiyaçlarını karşılamak isteyen vatandaşlar alışveriş yapmak için sosyal mesafe kurallarını hiçe sayarak marketelere akın etti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sokağa çıkma yasağı kararının ardından marketlerdeki yoğunlukla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan'a konuşan Bakan Soylu, ''Nasıl bir yöntem izlersek izleyelim muhakkak bir risk olacaktı, sokağa çıkanların sayısı 250-300 bin civarında" dedi.

Kararın zamanlamasının bakanlığına ait olduğunu söyleyen Soylu ''Açıklama neden yasağa 2 saat kala geldi?'' sorusunu da şu sözlerle yanıtladı:

''Bazıları 23.59'da ilan etseydiniz diyor, o zaman insani açıdan daha büyük sorunlarla karşılayabilirdik, ziyarete bir yere gitmiş insanlarımız açısından sorun olacaktı.''

Bakan Soylu, yasağın hafta içine sarkmayacağını, saat 24.00'te biteceğini de vurguladı.

Yazının tamamını okumak için tıklayınız


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık