Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 13.4689
  • Euro 15.2824
  • GR ALTIN 796.14
  • ÇEYREK 1306.1

Süleyman Soylu’dan Kılıçdaroğlu’na ‘hadsizler’ yanıtı

İçişleri Bakanı Soylu, "Ormanlarımıza dokunamayacaksınız. Hadsizler!" diyen CHP lideri Kılıçdaroğlu'na yanıt verdi.

Süleyman Soylu’dan Kılıçdaroğlu’na ‘hadsizler’ yanıtı
  • 02 Ağustos 2021, Pazartesi 15:14

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli'nin "Anayasanın 169. maddesi asla ve asla orman alanları daraltılamaz diyor, bunun istisnaları var" sözleri ile Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy'un "Yanan orman arazilerinin herhangi bir sebeple yapılaşmaya veya başka amaçla tahsisi mümkün değildir" demesi ise kafaları karıştırdı.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Kültür Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Antalya’da kurulan Yangın Koordinasyon Merkezi’nde bir basın toplantısı düzenledi.

İçişleri Bakanı Soylu, “Erdoğan bir imzayla ormanlarda yapılaşma yetkisini Turizm Bakanı’na verdi. Her yer yandı kül oldu, derdi dağı taşı betonlaştırmak. Tek bir tuğla dahi koymaya kalkarsanız, önce ekskavatörle beni çiğnemeniz gerekecek. Ormanlarımıza dokunamayacaksınız. Hadsizler!” diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yanıt verdi:

SAPKIN BİR DÜŞÜNCEDİR

– Devletin bütün kurumları, tüm yangınların bir an önce söndürülebilmesi ve normale dönebilmemiz için büyük bir çaba sarf ediyorlar. Bir eksik hata olsun da nereye yazarsak kazançlı çıkarız, rant elde ederiz düşüncesi sapkın bir düşüncedir.

– Ana muhalefet partisi genel başkanından bir istirhamımız var. Biz “Şehirler belediyelerin görev alanındadır” diye bir şey söylemedik. Eğer siz dönüp bizim ormanları rant için yaktığımızı söylerseniz, bu yanlıştır. Şu anda sosyal medyanın yüzde 90’ı tezvirat ve yalandır. Sosyal medyada bu işi körüklemeye çalışıyorlar.

YÜZLERCE HESAP TESPİT ETTİK

– Ormanlık alanlarda gezip selfie çekmeyin. Arkadaşlarımızın moralini bozuyor. Araya nifak sokup milletin çalışma güdüsünü aşağıya almayalım. Sayın Genel Başkan ‘hadsizler’ diyorsunuz. Neyin hadsizliği var burada. Sosyal medyada bu işi körüklemeye çalışan yurt dışından yeni açılmış hesap var. Halkı korkutmak, nefret yaratmak için ortaya koyuyorlar. Gereğini yapıyoruz. Yüzlercesini tespit ettik.

Sözcü


yukarı çık