Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.7768
  • Euro 9.1256
  • GR ALTIN 472.21
  • ÇEYREK 775.09

'Süleyman Soylu ile Fahrettin Koca tartıştı!'

Hürriyet gazetesi yazarı Hande Fırat, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun istifası hakkında verdiği kararı için çarpıcı bir iddiayı köşesine taşıdı. Fırat İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın arasında cumartesi günü ciddi bir tartışma yaşandığını öne sürdü.

'Süleyman Soylu ile Fahrettin Koca tartıştı!'
  • 14 Nisan 2020, Salı 11:31

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nın istifasını ve istifanın Erdoğan tarafından kabul edilmediği süreci değerlendirilen Hande Fırat, 'Soylu fırtınası' başlıklı bugünkü yazısında "10 Nisan günü 30 büyükşehir ve Zonguldak’ta gece saat 24.00’ten sonra sokağa çıkma yasağının açıklanması karmaşa yaratmış, özellikle açıklamanın yöntemi, açıklamayla genelge arasındaki saat farkı tartışma yaratmıştı.

Edindiğim bilgiye göre, cumartesi günü İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca arasında telefonda ciddi bir tartışma oldu.

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan’a verdiği demeçte 'Eleştirileri aldım, kabul ettim' diyen Süleyman Soylu’nun süreçte eleştiri ve hakaretlere karşı kabine içinden destek alamaması kendisini kırdı" ifadelerine yer verdi.

Geçtiğimiz hafta sonu getirilen sokağa çıkma yasağı, yasaktan iki saat duyurulmuş panikleyen halk marketlere koşmuştu. Kararın birçok kesim tarafından eleştirilmesi İçişleri Bakan Süleyman Soylu'ya istifa kararı aldırmış ancak karar Cumhurbaşkanlığı'ndan geri dönmüştü.

Söz konusu istifayı ve istifanın Erdoğan tarafından kabul edilmediği süreci değerlendirilen Hande Fırat, 'Soylu fırtınası' başlıklı bugünkü yazısında Soylu ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca arasında ciddi bir tartışma yaşandığını yazdı.

Fırat, "Benzer süreci, yani 'yalnız kalma' sürecini CHP’li belediyelerin yardımlarına el konulması kararında da yaşamıştı. Pazar sabahı kendisine çok yakın bazı isimlerle istifa kararını paylaştı. Bir kaynağım, 'Oflu ve fevri bir damarı var. Ancak birkaç gündür bir anlamda travma yaşıyordu, kendisini suçluyor, yalnız bırakıldığını düşünüyordu' dedi. Pazar günü Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı aradı ve istifa düşüncesini iletti. Erdoğan, 'İşine bak' diyerek konuyu kapatmak istedi. Soylu sosyal medyaya istifa açıklamasını koyunca ortalık karıştı" görüşünü savundu. 

Hande Fırat'ın yazısının tamamı için...


ANKET

Kanal İstanbul yapılmalı mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık