Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5114
  • Euro 10.0319
  • GR ALTIN 480.07
  • ÇEYREK 787.41

Suikast sonucu öldürülen Necip Hablemitoğlu'nun eşi Şengül Hablemitoğlu'dan açıklama

Suikast sonucu öldürülen Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu'nun eşi Şengül Hablemitoğlu'dan Sedat Peker'in video paylaşımının ardından dikkat çeken bir açıklama yaptı.

Suikast sonucu öldürülen Necip Hablemitoğlu'nun eşi Şengül Hablemitoğlu'dan açıklama
  • 23 Mayıs 2021, Pazar 21:50

Sedat Peker'in açıklamaları Türkiye gündemine bomba gibi düşerken Ankara'da 19 yıl önce suikaste uğrayan Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu'nun eşi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Şengül Hablemitoğlu'ndan dikkat çeken bir açıklama geldi.

Şengül Hablemitoğlu Sedat Peker’in yayınladığı son videonun ardından yaparak "Yahu bu açıklama müthiş; bizim olay mahalline ilk gelenler şimdi gözümün önüne geliyor. Doğru anlamışım olup biteni. Kirli devletin kirli insanları ve olay mahalli..." ifadesini kullandı.

"Bu arada savcı bulursanız haber verin" notu düşen Şengül Hablemitoğlu, eşi Necip Hablemitoğlu'nun suikastı için şu ifadeleri kullandı:

"Eli kanlı katiller, uyuşturucu kaçakçıları saygın muteber devlet adamları hemi? Topunuzun soyu kurusun, çürüyün diyeceğim ama zaten çürümüşsünüz...Her siyasi cinayet, işlendiği dönemin ilgili kurumlarındaki bürokratları zan altında bırakır. Burada olan bunun ifşa edilmesi, malumun ilanı.Katillerin bilinmediğini düşünmüyordunuz herhalde. Mevzu bu da değil, susanlar, görmezden gelip ört bas edenler cinayetlere ortaktır zaten... Yalnız Sedat Peker olay mahalline ilk gelenlere bakın diyor ya; eksik bilgi. Tabii ne bilsin öldürülenlerin yakınları kadar farkındalığı olamaz. Sonuç itibariyle bizim cenahtan değil. Biz, birden bire ortadan kaybolanları da bir kenara koyarız. İlk gelenler ve birden kaybolanlar.. Bu arada savcı bulursanız haber verin..."

HABLEMİTOĞLU SUİKASTİ

Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu'nun silahlı saldırı sonucu öldürülmesinin üzerinden 19 yıl geçti.

Necip Hablemitoğlu, Çankaya Portakal Çiçeği Sokağı'ndaki evinin önünde 18 Aralık 2002 akşamı uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık