Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.4926
  • Euro 11.0544
  • GR ALTIN 548.78
  • ÇEYREK 900.75

'Sözde soykırım' çağrıları artmaya başladı: Ermeni kilisesinden Biden’a Türkiye çağrısı

ABD'deki Ermenistan lobisi 24 Nisan'ın yaklaşmasıyla "sözde soykırım" çağrılarını artırmaya başladı... Göreve geldiği yaklaşık 3 aydan beri Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmeyen ABD Başkanı Joe Biden'a mektup yazan Ermeni kiliseleri sözde soykırım konusunda baskı yaptı.

'Sözde soykırım' çağrıları artmaya başladı: Ermeni kilisesinden Biden’a Türkiye çağrısı
  • 18 Nisan 2021, Pazar 17:04

Göreve geldiği Ocak ayından beri Cumhurbaşkanı Erdoğan ile sadece küresel iklim krizi ile ilgili bir zirvenin daveti için iletişime geçen ABD Başkanı Joe Biden iki ülkenin ilişkileri için kritik bir dönemece girdi…

Sözcü'de yer alan habere göre; ABD’deki  Ermenistan lobisinin yıllardır baskı yaptığı “sözde soykırım” çağrıları bu yıl da yoğun bir şekilde gelmeye başladı.

ABD’deki Ermeni kiliseleri seçimden önce sözde soykırımı tanıyacağını dile getiren Biden’a bir mektup gönderdi.

ABD Ermeni Misyonerler Derneği başta olmak üzere birçok kilisenin üst düzey din adamları Biden’a bir mektup yazdı.

Mektupta, “Biz ABD’deki Ermeni topluluğunun ruhani liderleri sizi saygıyla selamlıyoruz. Sizin sağlıklı bir toplum yaratmak ve insan haklarını öne çıkarmaya öncelik vermeniz barış ve huzura yol gösteren bir yıldız gibi” ifadeleri kullanılırken sözde Ermeni soykırımının 106’ncı yılı olduğu belirtilirken, Osmanlı Türklerinin soykırım yaptığının kabul edilmesi gerektiği ifade edildi.

Mektupta, “Ermeni soykırımı sadece tarihsel bir trajedi değil, Nuh’un gemisine ev sahipliği yapan Ermenistan’ın varlığını tehdit eden bir Demokles kılıcı gibi. Eğer bir endişeniz varsa 10 Aralık’ta Bakü’deki zafer yürüyüşünde Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ermeni soykırımının mimarlarından Enver Paşa’yı övdü. 24 Nisan’da Ermeni soykırımını tanıyın. Tanımamanız Türkiye’nin bölgedeki soykırım hareketlerinin devamını da getirir. Bu sebeple bunu kabul etmeniz Ermenistan için çok önemli” denildi.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık