Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.5575
  • Euro 8.9826
  • GR ALTIN 474.05
  • ÇEYREK 777.74

Sözcü çalışanlarına verilen ceza sonrası Koray Aydın'dan tepki!

Sözcü gazetesinde gazeteciler ve çalışanlara yönelik davada 7 sanığa 'FETÖ'ye yardım' suçundan hapis cezası verilmesine tepkiler devam ediyor...

Sözcü çalışanlarına verilen ceza sonrası Koray Aydın'dan tepki!
  • 27 Aralık 2019, Cuma 14:42

İYİ Parti Teşkilat Başkanı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın yaptığı açıklama ile Sözcü davasını değerlendirdi. Aydın mahkemenin verdiği kararı sert dille eleştirirken, "Geçmişte FETÖ ile aynı yolu yürüyen iktidar, muhalif sesleri susturma konusundaki taktikleri FETÖ’den “miras” almış görünüyor." dedi.

Aydın'ın açıklamaları şu şekilde:

Kendinden olmayanı yok sayan, hayat hakkı tanımayan FETÖ uygulamaları; AKP iktidarı eliyle devam ettiriliyor. Ve bu uygulamalar ise “FETÖ ile mücadele” kılıfına sokuluyor.

FETÖ’nün uydurduğu “kumpas” davaları ne ise bugün iktidarın “FETÖ ile mücadele” adı altında yaptığı şey aynıdır. Daha “FETÖ’nün siyasi ayağı araştırılsın” önergelerine “evet” diyemeyen iktidar, kendiden olmayanı “FETÖ’cü” olarak nitelemeye kalkışmasın!

Bugün alınan karar en çok da gerçek FETÖ’cüleri sevindirmektedir. İktidarı eleştiriyor diye muhalif medyanın susturuluyor olması, “FETÖ ile mücadele” kavramının bu denli sulandırılması bir köşede sinsice bekleyen FETÖ’cü hainlerin işine gelmektedir.

Verdiği kararlarla toplumsal meşruiyetini gittikçe yitirmeye başlayan yargı organı, iktidarın güdümünden çıkmalı ve evrensel hukuk normlarını dikkate alarak kararlar vermeli ve AKP’lilerin bile dile getirdiği “yargıda FETÖ borsası var” iddiasından aklanmalıdır.

Lakin görülen o ki; yargı verdiği bu tartışmalı kararlarla üzerindeki töhmetin kalkmasını değil daha da perçinleşmesini istemektedir. Yanlış hesap Bağdat'tan dönmeli, hak, hukuk ve adalet yerini bulmalıdır. Türkiye tam ve kamil manada "hukuk devleti" olmalıdır.


ANKET

Kanal İstanbul yapılmalı mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık