Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.0334
  • Euro 9.4934
  • GR ALTIN 491.14
  • ÇEYREK 806.24

Sosyal medya TIR şoförünün bu konuşmasını konuşuyor!

Korona virüse karşı yetkililer vatandaşları evde kalmaları konusunda uyarırken, sosyal medyada yer alan bir video “Böyle de bir gerçek var” dedirtti. Sosyal medyada yer alan bir videoda bir vatandaş evde kalmak için maddi durumunun yeterli olmadığını ifade ederek “Çalışmasam ekmek yok. Elektriği, suyu kirayı ödeyemem” dedi.

Sosyal medya TIR şoförünün bu konuşmasını konuşuyor!
  • 27 Mart 2020, Cuma 19:46

Çin’de ortaya çıkan ve Türkiye’de de çok sayıda kişinin hayatını kaybetmesine neden olan korona virüsüne yönelik tedbir kapsamında yetkililer vatandaşlara ‘evde kal’ çağrısı yaparken bazı vatandaşlar ise evde kalmak için maddi durumunun yeterli olmadığını ifade ederek tepki gösteriyor.

"NASIL KALALIM?"

Yeniçağ'da yer alan habere göre; Sosyal medyada paylaşılan bir videoda bir vatandaş “Şimdi diyorsunuz ya 'Evde kal Türkiye' diye. Nasıl kalalım?” ifadelerini kullandı.

Arabanın içinden çektiği videoyu paylaşan ve TIR şoförü olduğunu ifade eden vatandaş devamında şu ifadeleri kullandı:

“Emekli değilim, memur değilim, zengin değilim, işçiyim ben, TIR şoförüyüm. Çalışmasam ekmek yok. Elektriği, suyu kirayı ödeyemem. Bunları ödememek ölmekten daha beter. Öleyim daha iyi.

Siz ‘evde kal demeden önce, bir düzeni getirmeden önce daha doğrusu bizi rezil etmeden önce kendinizi rezil etmeye çalışmayın. Kendinizi bu duruma getirmeden önce bizim için bir önlem alın. Biz de kendi hayatımız için bir önlem alalım. Yani ha senin lafınla evde kalarak açlıktan, elektrikten, rezillikten kepazelikten ölmüşüm, ha virüsten ölmüşüm. Ama beni bu virüs öldürmez. Beni, senin bu düzenin öldürür. Bu böyle biline.”

Etiketler: koronavirüs

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık