Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.3656
  • Euro 9.9533
  • GR ALTIN 486.39
  • ÇEYREK 802.86

Son seçim anketinden siyasette dengeleri değiştirecek sonuçlar çıktı!

Son seçim anketi sonuçları Avrasya Araştırma tarafından yayınlandı. Avrasya Araştırma'nın sonuçlarına göre AK Parti ve MHP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı geriliyor.

Son seçim anketinden siyasette dengeleri değiştirecek sonuçlar çıktı!
  • 01 Şubat 2021, Pazartesi 15:31

2021 yılının ilk seçim anketleri arka arkaya gelmeye başladı.

Kemal Özkiraz'ın sahibi olduğu Avrasya Araştırma, sürekli yenilediği ve tekrarladığı anketler ile halkın nabzını yakından yoklamaya devam ediyor. Avrasya Araştırma tarafından son yapılan anket sonuçları paylaşıldı. Yapılan ankette MHP'de ve AK Parti'de oy kaybının sürdüğü görüldü.

CUMHUR İTTİFAKI GERİLİYOR

Pandemi sürecinin başından beri aşama aşama kan kaybetmeye başlayan Cumhur İttifakı, son yapılan ankette de biraz daha oy kaybederek yüzde 43 seviyelerine gerilemiş durumda.

Son dönemde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başta Saadet Partisi olmak üzere çeşitli ziyaretler yapması bu kayba bir delalet olarak sunuluyor.

Güncel olarak partilerin oy oranlarına baktığımızda ise;

AK Parti: 35.6

CHP: 25.3

İYİ Parti: 13.4

HDP: 10.5

MHP: 8.1

Gelecek Partisi: 3

DEVA: 2.9

Bu sonuçlar ile birlikte AK Parti ile MHP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı yüzde 43.7 oy alırken, CHP ve İyi Parti'nin oluşturduğu Millet İttifakı yüzde 38 olarak görülüyor. Bu ittifaka HDP, Deva ve Gelecek de dahil olursa oy oranı yüzde 54 gibi bir orana ulaşılıyor.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık