Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 17.8939
  • Euro 18.4553
  • GR ALTIN 1029.4
  • ÇEYREK 1694.1

Son anketten çarpıcı sonuçlar!

Bloomberg, yayımladığı raporda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tarihinin en düşük oy oranında düşüğünü yazdı. Raporda, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in anketlerde Erdoğan’ın önünde olduğuna dikkat çekildi.

Son anketten çarpıcı sonuçlar!
  • 25 Mayıs 2021, Salı 20:49

Bloomberg, anket şirketlerine göre Türkiye’de kötü ekonomik gidişatın ardından halkın AK Parti'ye desteğinin parti tarihinin en düşük noktasına geldiğine dikkat çekti.

Raporda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan destekçilerinin ciddi bir oranının AK Parti'den uzaklaştığını ancak muhalefetin henüz bu oyları kazanamadığını ifade edildi.

Bloomberg, Metropoll anketine göre AK Parti'ye desteğin yüzde 27'ye düştüğünü, bunun da parti tarihinin en düşük oy oranı olduğunu vurguladı.

Haberde anketlerde İYİ Parti lideri Meral Akşener'in Erdoğan'ın önünde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ise AK Parti liderinin gerisinde olduğu belirtildi.

Metropoll CEO'su Özer Sencar, AK Parti'nin erimesinde ekonomi yönetiminin yanı sıra pandemi sürecinde yapılan kalabalık AK Parti kongreleri ve turistlere verilen imtiyazların da etkili olduğunu söyledi.

Bloomberg’in Türkiye Raporu Direktörü Can Selçuki, "Erdoğan destekçileri için kırılma noktası Merkez Bankası Direktörü Naci Ağbal'ın mart ayında görevden alınması ve bunun yine liranın elden çıkarılmasını tetiklemesi oldu" dedi.

Selçuki, "İnsanlar Erdoğan'ın ekonomideki radikal değişikliklerinin işleri daha iyi yapmadığını fark etti" değerlendirmesinde bulundu.

Bloomberg, Ağbal'ın görevden alınmasından sonra liranın dolar karşısında yüzde 13 değer kaybettiğine dikkat çekti.

Yeniçağ


yukarı çık