Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.6485
  • Euro 10.147
  • GR ALTIN 493.85
  • ÇEYREK 809.71

Son ankette dikkat çeken sonuçlar!

5 araştırma şirketi birden açıkladı....

Son ankette dikkat çeken sonuçlar!
  • 14 Haziran 2020, Pazar 14:54

Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, 5 tane araştırma şirketinin ortalamalarını çıkartarak Cumuhrbaşkanlığı, milletvekili seçimlerinin olası sonuçlarını

Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, Metropoll, MAK, Avrasya ve henüz anketlerini yayınlamadıkları için adını açıklamadığı iki şirketin araştırma sonuçlarının ortalamasını çıkardı.

Buna göre, 

CUMHUR İTTİFAKI

Milletvekilliği seçimi için 5 araştırma şirketinin ortalamasında AK Parti'nin oyu yüzde 34.2, MHP'nin oyu yüzde 8.3, toplamda ise yüzde 42.5 olarak gözüküyor.  

MİLLET İTTİFAKI

Yani Cumhur İttifakı'nın oy oranı yüzde 42.5 Millet İttifakı'nın oy oranı ise yüzde 40 olarak gözüküyor. 

ÇOĞUNLUK SAĞLANAMIYOR 

Yüzde 28'lerde CHP'nin yüzde 12'lerde de İYİ Parti'nin oy oranının çıktığını söyleyen Kiraz,  Cumhur İttifakı'nın meclis çocuğunluğunu açık ara farkla kaybettiğini ama Millet İttifakı'nın açık ara farkla kazanamadığını görüyoruz" dedi.  

"Herhangi bir ittifak mecliste çoğunluğu tek başına sağlayamayacak" diyen Özkiraz, Araştırmalarının bugünün koşullarını yansıttığını ifade etti. 

Özkiraz, Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarını şöyle verdi: 

Tayyip Erdoğan: Yüzde 39.6  
Erdoğan'a oy vermem diyenler: Yüzde 46.4 

Günboyu

 

Tekrarlanan İstanbul seçimlerini 12'den vuran anketçi elindeki rakamları paylaştı! Tekrarlanan İstanbul seçimlerini 12'den vuran anketçi elindeki rakamları paylaştı!


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık