Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.3586
  • Euro 9.935
  • GR ALTIN 486.53
  • ÇEYREK 802.86

Son anket sonuçlarında çarpıcı sonuçlar!

Avrasya Araştırma şirketi sahibi Kemal Özkiraz, İstanbul Ekonomi Araştırmaları Merkezinin mart ayı anket sonuçlarını açıkladı. Son ankete göre, İYİ Parti’nin yükselişi dikkat çekerken, AK Parti, CHP ve MHP’nin oy oranları dikkat çekti.

Son anket sonuçlarında çarpıcı sonuçlar!
  • 12 Mart 2021, Cuma 20:04

Avrasya Araştırma şirketi sahibi Kemal Özkiraz, elindeki son anket sonuçlarını YouTube hesabından yaptığı canlı yayında açıkladı.

İstanbul Ekonomi Araştırmaları Merkezinin anketini açıkladığını belirten Özkiraz, İYİ Parti’nin yükselişine dikkat çekti.

 Öyle ki ana muhalefet partisi konumundaki CHP ile arasındaki oy farkını 6 puana kadar indiren İYİ Parti, yapılan araştırmada yüzde 16.5'lik kesimin desteğini aldı. Aynı ankette CHP'nin oy oranı ise yüzde 22 olarak belirlendi.

Ankette kararsızların dağıtılmasının ardından ortaya çıkan tablo şu şekilde:

AKP: Yüzde 35,4
CHP: Yüzde 22
İYİ Parti: Yüzde 16,5
HDP: Yüzde 11,3
MHP: Yüzde 8,3
DEVA Partisi: Yüzde 2,9
Gelecek Partisi: Yüzde 1,2
Saadet Partisi: Yüzde 1,2

Öte yandan ankette parti genel başkanlarının başarı puanlarına da yer verildi.

Ankete göre Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başarı puanı 5,3 olarak tespit edilirken, Erdoğan’ı 4,4 ile İYİ Parti lideri Meral Akşener, 3,9 ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 3,6 ile de Kemal Kılıçdaroğlu takip ediyor.

Başarı puanı anketinde DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan 3,3 alırken, Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu ise 3,1 puan aldı.

Kaynak: Yeniçağ

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık