Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 15.7588
  • Euro 16.6406
  • GR ALTIN 925.27
  • ÇEYREK 1523.0

Son anket: Recep Tayyip Erdoğan'ın tekrar seçilmesini ister misiniz?

Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, son seçin anketi sonuçlarını açıkladı.

Son anket: Recep Tayyip Erdoğan'ın tekrar seçilmesini ister misiniz?
  • 02 Ekim 2021, Cumartesi 23:56

"23 Derece" YouTube kanalında konuk olan Avrasya Araştırma'nın kurucusu Kemal Özkiraz, "Eylül 2021 Genel Siyaset Araştırması" anketinin sonuçlarını açıkladı.

Araştırmayı 26 ilde, 1480 kişi ile yaptıklarını belirten Özkiraz, anket sonuçlarında yer alan "Sizce erken seçim yapılmalı mıdır?" sorusuna verilen yüzde 58,2 oranındaki "Evet" yanıtı için "Çok büyük oranda AKP ve MHP tabanında da erken seçim isteyenler var" dedi.

Anketin en çarpıcı sonuçlarından biri de "Erken seçim olması durumunda hangi partiye oy vermeyi düşünüyorsunuz?" sorusu oldu.

Programda, Özbek'in "Hata payının bile altında olan bir farktan bahsediyoruz" yorumuyla ilgili Özkiraz, "Hata payının dışında olduğu için artık AKP birinci parti diyemeyiz. Birinci partilerden bir tanesi diyebiliriz" ifadelerini kullandı.

Sonuçlarda; AKP'nin 24,1, CHP'nin ise 23,4 rakamları ile birbirine çok yakın bir tablo oluşturması büyük dikkat çekti.

Araştırmada yer alan "Recep Tayyip Erdoğan'ın tekrar seçilmesini ister misiniz?" sorusuna verilen yanıtlar ise oldukça dikkat çekiciydi. Bu soruya ankete katılanların yüzde 55,7'si "İstemem" yanıtını verirken, yüzde 35,8'i "İsterim", yüzde 8,5'i ise "Emin değilim" cevabını verdi.

Kaynak: Yeniçağ

yukarı çık