Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.4987
  • Euro 10.1102
  • GR ALTIN 498.78
  • ÇEYREK 818.62

Somalı madencilerden iktidara çağrı: Hakkımızı verin

15 yıldır tazminatları için mücadele eden ve haklarını alabilmek için çıktıları yolda Ankara’ya girişleri polis tarafından engellenen Somalı madencilerin bekleyişleri devam ediyor.

Somalı madencilerden iktidara çağrı: Hakkımızı verin
  • 07 Temmuz 2021, Çarşamba 0:09

Tazminat mağduru madenciler, Ankara girişindeki bekleyişlerinin ikinci gününde AK Parti iktidarına çağrıda bulunarak, “Gerçekten adalet varsa, devlet büyüklerimiz bu adaleti yerine getirsinler. Onlar yatakta yastıkta yatarken, bizim burada yastığımız baret. Baretin ve taşın üstünde yatıyoruz. Hakkımızı verin, yoksa yolumuzdan dönmeyeceğiz” diye konuştu.

“HAKKIMIZI VERİN, YOKSA YOLUMUZDAN DÖNMEYECEĞİZ”

Sözcü'de yer alan habere göre; Ankara girişinde yol kenarında bekleyişlerini sürdüren madenciler ise iktidara çağrıda bulundu.

İktidara, “Siz hiç soğuk betonda yattınız mı?” sorusuyla seslenen mağdur madencilerden İdris Sarıkaya şöyle konuştu:

“Bizleri temsil eden milletvekilleri. Siz hiç soğuk beton üzerinde yatıp hak aradınız mı ? Bizlere söz verip, sözünü tutmayanlar. Siz hiç soğuk beton üzerinde yattınız mı? Bizler sözlerin tutulmasını talep ediyoruz. Biz Ankara'ya geldik. Ama sokulmadık. 5 kişi haricinde Ankara'ya giremedik. Biz Soma'ya veya Manisa'ya geldiğiniz zaman böyle mi karşılıyoruz. Biz bu haklarımızı mutlaka alacağız. Ölmek var, dönmek yok.”

Bekleyen diğer madenciler ise iktidara şu şekilde seslendi; “Gerçekten adalet varsa, devlet büyüklerimiz bu adaleti yerine getirsinler. Hakkımızı almadan dönmeyeceğiz. Milletvekiline sesleniyoruz. Onlar yatakta yastıkta yatarken, bizim burada yastığımız baret. Baretin ve taşın üstünde yatıyoruz. Hakkımızı verin, yoksa yolumuzdan dönmeyeceğiz.”

 

Etiketler: soma maden

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık