Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.1555
  • Euro 9.7345
  • GR ALTIN 457.31
  • ÇEYREK 750.3

Siyonizm'e son sürat hizmet!

Suudi Arabistan yönetimi Siyonizm'e hizmet etmeye devam ediyor. Suudi hükümdarlarının son olarak attığı adıma Yemen Ulema Derneği'nden sert tepkiler geldi.

Siyonizm'e son sürat hizmet!
  • 23 Aralık 2020, Çarşamba 18:33

Suudi Arabistan'da okul ders kitaplarını analiz eden ve eğitim materyallerini gözden geçiren Kudüs merkezli bir araştırma enstitüsü olan IMPACT-se, kitapların artık "Müslümanların ve Yahudilerin bir savaşa gireceği ve Müslümanların galip geleceği" anlatısını içermediğini söyledi. Bu içerik, Suudi Arabistan'daki İsrail rejimi karşıtı tutumların çoğunun temelini oluşturdu ve onlarca yıldır müfredatta yer aldı.

SİYONİZM'E HİZMETTE SINIR TANIMIYORLAR!

Milligazete'de yer alan habere göre; IMPACT-se'nin raporunda, Suudi eğitim yetkililerinin önümüzdeki okul yılı için ders kitaplarından önemli miktarda Anti-siyonizm materyallerin kaldırılmasını emrettiğini ortaya çıkardı, bu adım ise Suudi Krallığının, İsrail ile tam bir normalleşme üzerinde çalıştığının açık bir işareti olarak değerlendirildi.

2019'da kitaplara dahil edilen ve “Siyonist güçler” olarak tanımlanan Yahudilerin amaçlarına ulaşmak ve dünyayı kontrol etmek için para, kadın ve uyuşturucuyu içeren kötü yöntemler kullandıklarını belirten klasik bir anlatıda da müfredatlardan kaldırıldı.

SUUDİ REJİM İÇİN "SİYONİZM" ARTIK BİR TEHLİKE DEĞİL

Dahası, İsrail rejiminin topraklarını Nil’den Fırat’a kadar genişletme planını ele alan "Siyonist tehlike" adlı bir bölüm de kaldırıldı. Suudi yetkililer, İsrail'e karşı halkın tavrını kademeli olarak değiştiriyor ve ikili ilişkilerle sonuçlanabilecek bir sürecin temelini atıyor.

ALİMLERDEN KALDIRILAN İÇERİĞE SERT TEPKİ!

Suudi Arabistan'ın okul kitaplarından çıkardığı çoğunluğu "Siyonizm tehlikesi" ile ilgili olan bölümlere, Yemen Ulema Derneği'nden sert bir tepki geldi. Dernek yaptığı açıklamada, hareketin İsrail hakimiyetine doğru bir adım olduğunu söyledi.

Açıklamada ek olarak, "Suudi rejiminin ders kitaplarının içeriğini değiştirme ve Siyonizm karşıtı materyalleri ders kitaplarından çıkarma hamlesi, İsrail'in görünürdeki hakimiyetinin başlangıcıdır." denildi.

İSRAİL İLE GİZLİ GÖRÜŞMELER YAPILIYOR

23 Kasım'da Benjamin Netanyahu kabinesinin bir üyesi ve Likud partisi, İsrail başbakanının Veliaht Prens Muhammed bin Selman ve ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ile gizli bir görüşme için Suudi Arabistan'a uçtuğunu doğruladı. Günün erken saatlerinde İsrail'in Kan kamu radyosu ve Ordu Radyosu, Mossad şefi Yossi Cohen'in de toplantıya katıldığını söyledi.

Toplantı, Pompeo'nun Riyad rejimini komşuları Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Bahreyn'i İsrail ile resmi diplomatik ilişkiler kurmaya teşvik etme girişimlerine ve üst düzey İsrailli-Suudi yetkililer arasında bilinen ilk buluşmaya işaret etti.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık