Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.3198
  • Euro 10.1054
  • GR ALTIN 489.72
  • ÇEYREK 804.04

Siyonist İsrail'le 'normalleşenlere' mesaj verdi!

Ramallah'ta Filistinli gençlerin arasında Siyonist İsrail güçleri ile çatışan ihtiyar Hacı Sait Arme, direnişin sembolü oldu.

Siyonist İsrail'le 'normalleşenlere' mesaj verdi!
  • 03 Ocak 2021, Pazar 14:16

Siyonist İsrail'in Filistin topraklarının işgaline genç yaşlı, çoluk çocuk, kadın erkek demeden Filistinliler direnmeye devam ediyor.

Ramallah'ta ilerlemiş yaşına rağmen, Filistinli gençler ile işgalci güçlerine karşı çatışan Hacı Sait Arme, direnişin sembolü oldu. İhtiyar Hacı Arme sosyal medyada büyük dikkat çekti. Hacı Sait Arme, Ramallah’ın kuzeydoğusundaki Deir Cerir köyünde önceki gün Filistinli gençler, Yahudi yerleşim birimlerinin inşasına karşı protesto gösterisi düzenleyen  işgalci güçleri ile çatıştı.

FİLİSTİN'DE DİRENİŞ BİTMEDİ

Milligazete'de yer alan habere göre; İşgal altındaki Filistin topraklarını savunmak için mücadele eden Hacı Sait Arme, bir genç gibi elindeki sapanla işgal güçlerine taş attı. Milyonların beğenisini kazanan Filistinli ihtiyar Hacı Sait Arme, işgalci İsrail’le ilişkilerini normalleştirenlere adeta mesaj verdi. Hacı Sait Arme, attığı taş ile direnişin bitmediğini ve Filistin halkının kendi topraklarını savunduğunu hatırlattı.

Hacı Said Arme köydeki bir okulda servis şoförü olarak çalışıyor. İşgali reddettiği ve köy arazileri üzerinde Yahudi yerleşkesi inşasına karşı olduğu için hayatını tehlikeye atarak çatışmalara katıldığını ifade eden Hacı Said Arme (Ebu’l- Abd), yaşın ve elbisenin işgale karşı direnmeye engel olmadığını söyledi. İşgalcilerden korkmadığını belirten Ebu'l-Abd, “Korksaydım oraya gitmezdim” dedi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’ndan siyonist İsrail açıklaması: İkili düzeyde görüşülebilir Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’ndan siyonist İsrail açıklaması: İkili düzeyde görüşülebilir

Erdoğan'dan İsrail açıklaması: İlişkilerimiz devam ediyor! Erdoğan'dan İsrail açıklaması: İlişkilerimiz devam ediyor!

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’dan Mısır ve İsrail’le iş birliği sinyali! Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’dan Mısır ve İsrail’le iş birliği sinyali!

Etiketler: filistin israil

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık