Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 17.9587
  • Euro 18.5674
  • GR ALTIN 1031.7
  • ÇEYREK 1697.8

Siyonist İsrail iç savaşa mı sürükleniyor?

İki yılda 4. kez erken seçime giden Siyonist İsrail'de hükümet bile kuramayan Başbakan Binyamin Netanyahu, eleştirilerin merkezine oturdu. Siyonist medya, "Netanyahu bizi iç savaşa sürüklüyor" yorumunda bulundu.

Siyonist İsrail iç savaşa mı sürükleniyor?
  • 12 Mayıs 2021, Çarşamba 19:46

İki yılda 4. kez erken seçime giden Siyonist  İsrail'de sandıktan koalisyon çıkmış, Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin'in hükümeti kurma görevi verdiği Likud lideri ve mevcut Siyonist İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu başarılı olamamıştı.

2009'dan bu yana Siyonist İsrail'i yöneten Netanyahu, iktidarda kalabilmek için her şeyi yapıyor.

Milligazete'de yer alan habere göre; Filistin'de 15 yıl sonra ilk kez yapılacak seçimlere engel olan Netanyahu, Ramazan ayı boyunca Filistinlilere saldırılarını yoğunlaştırdı. Batı Şeria'nın Şeyh Cerrah mahallesindeki işgaliyle bölgede tansiyonu yükselten Siyonist Başbakan, geçtiğimiz hafta Cuma gününden bu yana Mescid-i Aksa'yı savaş alanına çevirdi.

Pazartesi sabah saatlerinde Mescid-i Aksa'yı basan Siyonist İsrail güçleri, 600'den fazla Filistinliyi yaraladı. Aynı gece Gazze'ye operasyon düzenleyen Siyonist İsrail, Hamas'tan gelen saldırıların karşısında sözde demir kubbenin acizliğine şahit oldu.

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin Kassam Tugaylarının attığı binden fazla roket nedeniyle Tel Aviv başta olmak üzere birçok şehir alarma geçti. Meclisi boşaltan Siyonist İsrail, Lid kentinde ise OHAL ilan etti.

SİYONİST İSRAİL İÇ SAVAŞA SÜRÜKLENİYOR

Yaşanan olayların ardından Siyonist İsrail medyasından Haaretz, Başbakan Binyamin Netanyahu'yu eleştirmeye başladı.

Lid kentinde işgalci bir Yahudi'nin bir İsrail vatandaşı Filistinliyi öldürmesinin ardından İsrail'in iç savaşa sürükleneceğini kaydeden gazete bu durumdan Netanyahu'nun sorumlu olduğunu belirtti.

Yahudi işgalcinin öldürdüğü Filistinli Hassune'nin cenazesinin geçişi sırasında çevredeki bazı Yahudiler İsrail bayrağı salladı. Bunun üzerine Filistinliler ile İsrailliler arasında tansiyon yükseldi.

Lid ve çevre şehirlerde polis ile Filistinliler arasında yaşanan gerginlikte onlarca araç ateşe verildi, bazı polisler hafif yaralandı.

İsrail merkezli Haaretz gazetesi, Lid kentinde olağanüstü hal ilan eden Başbakan Binyamin Netanyahu'nun, ülkesini "Yahudiler ve Filistinliler arasındaki iç savaşa sürüklediğini" yazdı.

"NETANYAHU FİLİSTİN VATANDAŞLARINI BASTIRDI"

Yazıda, "Netanyahu, yıllarca kışkırtma ve ayrımcı yasalarla şiddetli çatışmalara zemin hazırlayarak İsrail'in Filistin vatandaşlarını bastırdı." denildi.

Son zamanlarda İsrail medyasında Netanyahu'yu "siyasi bir dahi" olarak mı yoksa bazı "şanslı molalar" kazanan bir başarısızlık olarak mı övmek konusunda sık sık tartışmaların yaşandığı kaydedildi.


yukarı çık