Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.4396
  • Euro 10.0747
  • GR ALTIN 492.35
  • ÇEYREK 808.43

Siyonist İsrail, 3 ülke için, Joe Biden üzerinde lobi çalışması yapacak!

İsrail, Biden yönetimini Yemen, insan hakları ve diğer konularda, Suudi Arabistan, BAE ve Mısır ile sakin olmaya ve ağırdan almaya ikna için çalışacak.

Siyonist İsrail, 3 ülke için, Joe Biden üzerinde lobi çalışması yapacak!
  • 18 Ocak 2021, Pazartesi 14:33

Axios'un Tel Aviv muhabiri, konuştuğu İsrailli yetkililere dayanarak, İsrail rejiminin yeni ABD yönetimine yapmayı planladığı lobiyi aktardı. Buna göre İsrail, Biden yönetimini Yemen, insan hakları ve diğer konularda, Suudi Arabistan, BAE ve Mısır ile sakin olmaya ve ağırdan almaya ikna için çalışacak.

Haber sitesine göre, İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu,  İran'a karşı müttefikleri olan Suudi Arabistan, BAE ve Mısır lehine Biden yönetimi nezdinde devreye girmeye hazırlanıyor.

Axios'un Tel Aviv muhabiri Barak Ravid, konuştuğu İsrailli savunma yetkililerine dayanarak, Netanyahu hükümetinin, gelecek Biden yönetimini Suudi Arabistan, BAE ve Mısır ile insan hakları ve diğer ihtilaflı konularda çatışmadan kaçınmaya ikna için lobi yapmayı planladığını yazdı.

ABD dış politikasında insan hakları ve demokrasiye önem vermeyi vaat eden Demokrat Partili Biden'ın seçim zaferinin ardından telefon görüşmesi yaptığı ilk 17 yabancı lider arasında söz konusu 3 ülkenin liderlerinin yer almaması dikkat çekmişti. Biden seçim kampanyasında özellikle Suudi Arabistan'ı Yemen savaşı ve insan hakları meseleleri nedeniyle eleştirmişti.

Milligazete


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık