Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.3573
  • Euro 9.9404
  • GR ALTIN 486.52
  • ÇEYREK 802.86

Siyasette 'damat' polemiği!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan’ın muhalefete, “Damat kadar başınıza taş düşsün” diye tepki göstermesinin ardından eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın nerede olduğunu bir kez daha sorarak, “Hayatından endişe duyuyoruz damadın” dedi.

Siyasette 'damat' polemiği!
  • 10 Mart 2021, Çarşamba 22:24

Seyit Torun, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Damat kadar başınıza taş düşsün” sözüne Artvin’de Ardanuç Belediyesi’nde yaptığı açıklamada yanıt verdi.

Torun, Merkez Bankası’ndan 128 milyar doların ve Albayrak’ın kaybolduğunu belirterek, “Sen merak etmiyor olabilirsin ama ben merak ediyorum, el sallasın bize, buradayım desin. Ne oldu damat? Desin ki ‘Ben hayattayım, Londra’dayım, Newyork’tayım veya Trabzon’da yayladayım’ desin. Hayatından endişe duyuyoruz damadın. Belki Cumhurbaşkanı endişe duymaya bilir ama biz ne olursa olsun, bu ülkeye o kadar kötülük etmiş olmasına rağmen sonuçta Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıdır. Bilmek istiyoruz. Bir de bilmek istediğimiz bir şey daha var. 128 milyar dolar nereye gitti?” diye konuştu.

CHP'li Torun, Albayrak’ın ve 128 milyar doların ortadan yok olduğunu savunarak, “Damat nereye gitti? Ormana. Orman nereye gitti? Yandı bitti kül oldu” ifadelerini kullandı.

Torun, iktidarın gündeminde anayasa değişikliği, milletvekili dokunulmazlığı ve Kanal İstanbul olduğunu ancak milletin gündeminde ekmek, aş ve işsizlik bulunduğunu belirtti.

Kaynak: Günboyu

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık