Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 17.9638
  • Euro 18.3805
  • GR ALTIN 1033.3
  • ÇEYREK 1700.3

Sivas Valisi Salih Ayhan'dan örnek davranış!

Tam kısıtlama uygulamasıyla birlikte özellikle seyyar satıcılık yapanlar için zor günler başladı. Tek geçim kaynağı limon satmak olan Afganistan Türkmeni'nin yanına giden Sivas Valisi Salih Ayhan, tezgahtaki limonları satın alıp, adamı evine gönderdi.

Sivas Valisi Salih Ayhan'dan örnek davranış!
  • 02 Mayıs 2021, Pazar 21:21

Sivas Valisi Salih Ayhan,yasak olmasına rağmen başka geliri olmadığı için sokakta tezgah kurarak limon satan Afganistan Türkmeni satıcının tezgahındaki tüm limonları satın alıp evine gönderdi.

Vali Salih Ayhan, tam kapanma kısıtlamalarını denetlediği esnada sokakta satış yapan Afganistan Türkmeni satıcı ile karşılaştı.

İhtiyacı sebebiyle sokakta limon satmak zorunda kaldığını belirten satıcıya, Vali Ayhan kısıtlamada evinde olması gerektiğini belirtti.

Ayhan, sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden satıcıya cezai işlem uygulamadı. Vali Ayhan, satıcının tezgahındaki tüm limonları satın aldıktan sonra evine gönderdi.

Sivas Valisi Salih Ayhan’ın bu davranışı büyük beğeni toplarken görüntülerin sosyal medyada yayılmasının ardından çok sayıda sosyal medya kullanıcısı Vali'ye teşekkür mesajları paylaştı.

Etiketler: Salih Ayhan

yukarı çık