Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.2288
  • Euro 10.7614
  • GR ALTIN 529.5
  • ÇEYREK 868.71

Sincar operasyonunun eli kulağında

Gara operasyonu sonrası gözler Sincar’a çevrildi… Operasyon ile ilgili güçlü sinyaller gündeme gelmeye başladı…

Sincar operasyonunun eli kulağında
  • 20 Şubat 2021, Cumartesi 15:16

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin, PKK terör örgütünün Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesinde bulunan hedeflerine yönelik gerçekleştirilen Pençe-Kartal 2 Harekâtı’nın etkileri sürmeye devam ediyor.

Harekâtın özellikle örgütün yeni üs alanı olarak oluşturduğu Irak’ın Sincar bölgesine yönelik yapılacak bir operasyonun ilk aşaması olduğu yönünde oluşan algı tüm merakları bölgeye toplanırken, TSK’nın bahar aylarında bölgedeki terör unsurlarına yönelik geniş kapsamlı bir operasyon yapması bekleniyor.

Gara operasyonu, Sincar’a yönelik olası bir operasyon ile ilgili beklentileri güçlendirdi.

Bölgede Ankara, Bağdat ve Erbil hattında da atılan işbirliği adımları sonrası güvenlik kaynakları, Sincar’a bahar mevsiminin ilk haftalarında terör unsurlarına yönelik geniş kapsamlı bir operasyonun kuvvetle ihtimal olduğu üzerinde duruyor.

SİNCAR TERÖR FAALİYETLERİNDE BİR KORİDOR GÖREVİ GÖRÜYOR

Türkiye ve Suriye’ye olan yakınlığı nedeniyle Suriye’nin kuzeyinde bulunan YPG ile Irak’ın kuzeyinde bulunan Kandil’de ki PKK terör örgütleri arasında adeta doğal bir koridor olan Sincar, bu konumu ile terör faaliyetlerine imkân sunuyor. PKK ve YPG arasında bir koridor haline gelen Sincar’ın temizlenmesi bu nedenle büyük önem arz ediyor.

Etiketler: sincar Gara PKK

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık