Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.4655
  • Euro 9.0378
  • GR ALTIN 437.16
  • ÇEYREK 717.11

Seri tecavüzün anlatıldığı kitap için ilginç karar!

Skandal tecavüz ifadelerinin yer aldığı Keloğlan Ak Ülkede isimli kitapla ilgili Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Küçükleri Muzır Neşriyattan Koruma Kurulu 18 yaş sınırlaması getirdi.

Seri tecavüzün anlatıldığı kitap için ilginç karar!
  • 03 Eylül 2020, Perşembe 11:41

Sözcü'den Uğur Enç'in haberine göre, Türkiye'de son dönemde çocuk kitaplarında yer alan cinsel içerikler sıkça gündeme gelmeye başladı.

Son olay Keloğlan Ak Ülkede isimli kitapla ilgili yaşandı.

Kitapta Hızır adlı karakterin bir kız çocuğuna sistematik olarak tecavüzde bulunduğu, kız çocuğunun hamile kaldığı, kız çocuğunu yaşananları ağabeyine söylememesi için tehdit ettiği ifadeler yer alıyordu.

Kısa sürede kitaba ve kitabın 1995 yılında vefat eden öğretmen yazarına tepki yağdı.

BAKANLIKTAN TOPLATMA YERİNE SINIRLAMA

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Küçükleri Muzır Neşriyattan Koruma Kurulu bugün Resmi Gazete'de söz konusu kitapla ilgili bir karar yayınladı. Kararda kitabın 18 yaşından küçüklere satışının yasaklandığı belirtildi.

Kurul kararında; “Duran Yılmaz tarafından yazılan Yuva Yayınları tarafından basımı yapılan Keloğlan Ak Ülkede isimli kitabın kurulumuzca re'sen incelenmesi neticesinde kitabın içerisinde yer alan bazı ifade ve tasvirlerin 18 yaşından küçüklerin maneviyatı ve gelişimleri üzerinde muzır ve müstehcen tesir yapacak nitelikte olduğuna, bu sebeple söz konusu kitabın 1117 Sayılı Kanunun 4. Maddesi'ndeki sınırlamalara tabi olmasına oy birliği ile karar verilmiştir denildi.”

Etiketler: tecavüz Kitap

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık