Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.8572
  • Euro 9.2978
  • GR ALTIN 487.71
  • ÇEYREK 800.14

Selvi 'kes ulan' hikayesini' bu kez isimleri değiştirip yazdı

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, 13 Şubat'taki yazısında anlattığı "Erdoğan masaya vurup 'kes ulan' diye bağırdı" hikayesini, bugün farklı isimlerle anlattı. Selvi'nin çelişkili yazısı sosyal medyada da gündem oldu.

Selvi 'kes ulan' hikayesini' bu kez isimleri değiştirip yazdı
  • 17 Temmuz 2020, Cuma 11:58

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi'nin 6 ay önce yazdığı yazı ile bugünkü köşe yazısında bir detay dikkat çekti.

Selvi, 13 Şubat 2020'de yazdığı yazıda Erdoğan'ın bir MGK toplantısında dönemin Jandarma Genel Komutanı Şener Eruygur'a 'Kes ulan' diye bağırdığını yazarken, bugünkü yazısında ise Erdoğan'ın bu kez bir başka komutana 'Kes ulan' diye bağırdığını öne sürdü.

Abdulkadir Selvi, 13 Şubat tarihli yazısında şu ifadeleri kullanmıştı:

"Bir MGK toplantısında ise Jandarma Genel Komutanı Şener Eruygur hükümeti itham eden bir konuşma yapıyor. Başbakan’ın uyarmasına rağmen Eruygur aynı tonda konuşmasını sürdürünce, Erdoğan masaya vurup “Kes ulan!” diye bağırıyor."

ŞENER ERUYGUR YERİNE CUMHUR ASPARUK

Selvi, bugünkü yazısında ise Şener Eruygur yerine dönemin Hava Kuvvetleri Komutanı Cumhur Asparuk'un ismini kullanmayı tercih etti.

Hürriyet yazarı Selvi, şöyle yazdı:

"MGK toplantısında Hava Kuvvetleri Komutanı Cumhur Asparuk, irtica konulu uzun konuşmasında hükümeti hedef alınca Başbakan Erdoğan önce “Doğru konuşmuyorsun” diyor. Konuşmasını bitirmesi için uyarıyor. Ama Asparuk konuşmaya devam edince masaya sert bir şekilde vurup 'Kes ulan' diye bağırıyor."

 


ANKET

Türk Tabipler Birliği kapatılmalı mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık